Перша провальна справа САП: суд у Запоріжжі виправдав директора фірташівського ЗТМК

Сьогодні, 29 травня, Заводський суд Запоріжжя проголосив виправдувальний вирок директору Запорізького титано-магнієвого комбінату (ЗТМК) Володимиру Сиваку, якого обвинувачували у розтраті 500 млн грн, виділених на модернізацію підприємства.

Про це з зали суду повідомляють журналісти видання “Наші гроші. Запоріжжя”.   

Рішення доволі очікуване, адже були факти цілковитого “зливання” справи як з боку прокурорів САП, так і з боку упереджених суддів.

Примітно, що прокурори САП Ольга Ярова і Вадим Сидоренко, які вели справу від самого початку, навіть не приїхали на проголошення вироку.

Справа тягнулася у судах протягом майже трьох років. За цей час Спеціалізована антикорупційна прокуратура вдавалася до дуже сумнівних дій, які свідчили про намагання “злити” справу.

Зокрема спочатку справу передали до Печерського районного суду Києва, хоча за підслідністю вона належить до суду у Запоріжжі. Справа пролежала там вісім місяців, після чого столичний суд відмовився її розглядати.

Вже у Заводському суді Запоріжжя прокурори САП тривалий час не надавали суду чи не найголовніший доказ у справі — банківську виписку. Тільки після “нагадування” Центру протидії корупції (ЦПК) це все ж таки сталося.

Були сумніви й щодо неупередженості суддів у цьому процесі. Одна з суддів, Нінель Марченко, заявляла про спробу представників ЗТМК дати їй хабара. Після цього прокурори клопотали про відвід колегії суддів, але служителі Феміди двічі відмовили.

Були сподівання, що Вищий антикорупційний суд розпочне роботу навесні, тоді апеляцію у цій справі можна було б подати туди. Але зважаючи на те, що ВАС почне працювати лише у вересні, апеляційну скаргу можуть встигнути розглянути в Апеляційному суді Запорізької області.

Нагадаємо, директора “Запорізького титано-магнієвого заводу” Володимира Сивака звинувачували у розтраті 492 мільйонів гривень держпідприємства, виділених компанією олігарха на модернізацію ЗТМК. Договір про заснування ЗТМК передбачав, що приватній компанії Фірташа передадуть усе майно заводу, за умови виділення ним грошей на оновлення комбінату.

Сам ЗТМК на 51% належить державі, а на 49% — компанії олігарха Дмитра Фірташа “Толексіс трейдинг лімітед”.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Вищий антикорупційний суд засудив ексзаступника міністра Гримчака до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності