Підтримати

Печерський суддя Вовк з грубим порушенням закону пішов на зустріч Венедіктовій у справі проти ЦПК і журналістів

Суддя Печерського районного суду Києва Сергій Вовк незаконно зобов’язав Центр протидії корупції і інтернет-видання “Українська правда” спростувати інформацію, зазначену у спільному журналістському матеріалі, розміщеному на сайті “УП”. При цьому суд допустив грубі порушення при розгляді справи і винесенні рішення. 

Йдеться про матеріал Центру протидії корупції і “Української правди” на сайті видання, в якому зазначено про участь чоловіка генпрокурорки Ірини Венедіктової Дениса Колесникова у кадровій політиці Державного бюро розслідувань в період, коли Венедіктова очолювала орган. 

Суд частково задовольнив позов Венедіктової і зобов’язав ЦПК, “Українську правду” і головного редактора видання Олену Притулу спростувати інформацію і виплатити компенсацію за моральну шкоду по 5 тисяч грн з кожного, тобто 15 тисяч загалом.

Однак суд розглянув справу і ухвалив рішення за відсутності представників “УП” і Центру протидії корупції та самої Олени Притули. Хоча вони клопотали про відкладення засідання на іншу дату, оскільки представник “УП” захворів, а представник “ЦПК” надав докази того, що перебував в іншому судовому засіданні щодо погрози життю і здоров’ю голови правління “ЦПК” Віталія Шабуніна.  Зазначимо, що це була перша неявка представників під час розгляду справи по суті.

Проте суддя Вовк провів засідання без представників “УП” і ЦПК, хоча через поважність неявки мав відкласти його. Більше того, клопотання про відкладення скоріш за все навіть не розглянули, адже про них нічого не зазначено у кінцевому рішенні суду.  

Це грубе порушення процесуальних прав Центру протидії корупції та “Української правди”. Але дивуватится не доводиться, бо суддя Печерського суду Вовк добре відомий сумнівними рішеннями, зокрема, незаконним втручанням у справи НАБУ і САП. Але тепер ми маємо залізні підстави для скасування рішення Вовка”, — коментує адвокат “УП” Олександр Литвин.

Іншою підставою для скасування цього рішення є те, що Вовк не мав права присуджувати компенсацію моральної шкоди Венедіктовій. Річ у тім, що вона є посадовою особою у цьому випадку, адже й інформація, яку вона просить скасувати, стосується її як посадовця, а не фізичної особи. В таких випадках посадові особи можуть розраховувати на спростування інформації, але аж ніяк не відшкодування моральної шкоди (стаття 31 ЗУ “Про інформацію”).

Центр протидії корупції і “УП” оскаржуватимуть це рішення в апеляційному суді. 

До слова, саме суддя Вовк раніше абсолютно незаконно зобов’язував забрати у НАБУ справи ОАСК, заступника голови Офісу президента Олега Татарова. Він також дозволив одіозному чиновнику часів Януковича Андрію Портнову стягнути 7 млн грн з держави за “шкоду репутації” тощо.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Громадські організації закликають Президента заветувати зміни до закону про фінансування партій
ЦПК виграв справу у Портнова у Верховному Суді
Верховна рада збирається поховати перевірку бенефіціарних власників в Україні

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності