Печерський суд незаконно зобов’язав Венедіктову закрити справу Бахматюка на 1,2 млрд грн

Печерський районний суд зобов’язав генеральну прокурорку Ірину Венедіктову скасувати постанову колишнього заступника генпрокурора Віталія Каська, якою той відновив кримінальне провадження про розкрадання бізнесменом Олегом Бахматюком 1,2 млрд грн банку “ВіЕйБі”. 

До Печерського райсуду Києва звернувся адвокат Олега Бахматюка Дмитро Лошаков зі скаргою на бездіяльність генерально прокурорки Ірини Венедіктової. Суть скарги у тому, що вона не скасувала постанову колишнього заступника генпрокурора Віталія Каська про відновлення справи Бахматюка, яку раніше закрила Національна поліція.

Суддя Вячеслав Підпалий повністю задовольнив скаргу адвоката і зобов’язав Венедіктову скасувати постанову Каська та закрити кримінальну справу.

Проте Печерський райсуд взагалі не мав права розглядати таку скаргу, оскільки всі скарги у справах НАБУ та САП розглядає лише Вищий антикорупційний суд. Суддя був зобов’язаний повернути скаргу адвокату, як це раніше вже робила інша суддя Печерського суду Олена Бусик (справа №757/66607/19-к). Також інший суддя Віталій Писанець двічі відмовив адвокатам у задоволенні цієї скарги.

Дивує також і швидкість Печерського суду, з якою він задовольнив скаргу: вона надійшла 2 червня, а вже 5 числа суд ухвалив рішення. Зазвичай розгляд будь-яких питань у цьому суді затягується набагато довше, ніж це визначено законом (72 години). 

Цікаво, що таке поспішне рішення ухвалили через кілька днів після того, як Вищий антикорупційний суд постановив заарештувати Бахматюка заочно, що дозволило б Інтерполу розшукувати підозрюваного, а Україні — розпочати процедуру його екстрадиції. Тоді ж компанія Бахматюка “Укрлендфармінг” почала поширювати новину про нібито незаконість та упередженість цього рішення.

Ми бачимо, що спроби закрити справу Бахматюка продовжуються. Спочатку Венедіктова хотіла віддати справу в СБУ, а тепер вона може просто її закрити та прикритися цим незаконним рішенням судді Підпалого. Мовляв, не було вибору”, — коментує голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін. 

До слова, суддя Підпалий є одним із найбільш одіозних у Печерському райсуді. Саме він зобов’язав “ПриватБанк” виплатити офшорам братів-олігархів Суркісів понад 250 млн доларів. Він також 2014 року зняв арешт із сім’ї голови Нацбанку часів Януковича Сергія Арбузова, через що Генпрокуратура навіть відкривала кримінальну справу. 

До речі, наприкінці квітня Окружний адмінсуд визнав відсутність у колишнього заступника генпрокурора Віталія Каська повноважень відновлювати провадження щодо Бахматюка. Це рішення також незаконне, адже адміністративні суди не мають права вирішувати питання, що стосуються кримінального процесу. 

Що стосується Бахматюка, то не так давно він звертався до Венедіктової з проханням “втрутитися” у його кримінальну справу. Він заявив, що НАБУ і його директор Артем Ситник переслідує його. Через кілька годин після листа очільниця Офісу генпрокурора вже вимагала від Спеціалізованої антикорупційної прокуратури матеріали у справі. Про ймовірне бажання Венедіктової “злити” справу Бахматюка детально описав голова правління ЦПК Віталій Шабунін: Перший пішов або як Венедіктова взялася зливати справи Бахматюка.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Пропозиція на 22 мільйони: що сказав Микитась на записах НАБУ і чому там прозвучали прізвища Татарова, Симоненка та Стефанішиної
Антикорупційний суд вперше розгляне питання конфіскації активів російського олігарха

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності