Підтримати

Партія Наливайченка таємно наймала американських лобістів на майже півмільйона доларів

Партія колишнього керівника СБУ і кандидата в президенти Валентина Наливайченка ймовірно таємно, через треті компанії, оплачувала роботу лобістів у США. Суму витрачених коштів до фінансової звітності партії не внесли.

Американська лобістська компанія Federal Advocates Inc. 21 грудня 2018 року зареєструвалася як іноземний агент в США, який діятиме в інтересах трьох суб’єктів: політичної партії “Справедливість”, громадської організації “Громадянин” і польської компанії Zeset sp.z.o.o.

Лобісти зазначили у заяві, що проводитимуть зустрічі з членами Адміністрації президента США і Конгресу для висвітлення роботи зазначених компаній заради “досягнення спільних цілей демократичних урядів у Європі”.

Адресою партії “Справедливість” зазначено будівлю у Києві, де розташована штаб-квартира “Політичної партії громадсько-політичний рух Валентина Наливайченка “Справедливість”. При цьому для лобістів назва партії була скорочена до “Справедливості” без вказування імені її лідера Наливайченка.

Громадська організація “Громадянин” теж розташована у Києві і є своєрідним філіалом партії Валентина Наливайченка, адже її керівник Ян Грабар працює юристом Київської обласної регіональної організації партії “Справедливість”.

Що стосується польської компанії Zeset, то вона не проявляє активності ані на польському, ані на українському ринку. Її сайт не працює, а фінансової звітності вона не подавала, але саме вона оплатила роботу лобістів — 400 тисяч доларів.

Валентин Наливайченко і його партія скористалися коштами цієї невідомої польської компанії для оплати лобістів у США, які займалися інтересами усіх трьох зазначених суб’єктів.

До фінансової звітності партії Наливайченка не внесли жодних даних про оплату лобістів. Більше того, екс-кандидат у президенти ймовірно порушив як американське законодавство, бо не був зареєстрований як іноземний бенефіціар лобістських послуг, так і українське, адже порушив порядок фінансування політичної партії.

Центр протидії корупції (ЦПК) подав заяву до Національної поліції з проханням почати розслідування за фактом недостовірних відомостей у фінансовому звіті партії.

Також ЦПК надіслав звернення до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) для проведення перевірки звітів партії Наливайченка.

Тож НАЗК має встановити, чи були кошти, сплачені польською компанією, внеском для партії, адже згідно з законом іноземні внески є забороненими.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
НАЗК взялося за незадекларований годинник Hublot генпрокурорки Венедіктової
Депутати хочуть “знести” незалежну наглядову раду “Нафтогазу” та інших держпідприємств
Депутати надають нереформованій АРМА можливість втручатися у справи щодо Привату за кордоном

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності