Підтримати

Українські парламентарі стали частиною Глобальної організації протидії корупції

3-го червня відбулася  презентація українського національного відділення Глобальної Організації Парламентарів Проти Корупції (Global Organization of Parliamentarians Against Corruption), в рамках якого об’єдналися народні депутати, котрі не лише представляють усі парламентські фракції та займають керівні посади в ключових комітетах Верховної Ради України, а й в повному складі представляють комітету ВРУ з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією.

Стратегію дій  презентувало новообране керівництво національного відділення GOPAC:

Віктор Чумак, голова комітету ВРУ з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією: «Вперше українські парламентарі стали частиною насправді Глобальної організації для протидії корупції. Це дасть нам можливості боротися з корупціонерами поза межами контрольованих ними правоохоронних органів та судів.»  

Леся Оробець, секретар комітету ВРУ у закордонних справах: «Об’єднання дозволить у рази підвищити ефективність наших зусиль у сфері протидії відмивання коштів і парламентського контролю над прийняттям державних рішень. Наші стратегічні цілі – не лише унеможливлення розкрадання державного майна на законодавчому рівні (в тому числі, завдяки законопроекту №2207), але й повернення коштів, захованих крадіями на Кіпрі та в інших офшорних юрисдикціях, українським громадянам».

Михайло Головко, заступник голови комітету ВРУ  з питань економічної політики: «В співпраці з колегами парламентарями-членами GOPAC, ми будемо ініціювати кримінальні провадження щодо юридичних особах (та їх посадових осіб), через які українські чиновники відмивають вкрадені у нас кошти. Нехай спробують «домовитися» з фінансовою розвідкою Австрії чи прокуратурою Латвії».

Окрім керівництва GOPAC (а також інших парламентарів – членів об’єднання від усіх фракцій) також виступи представників дипломатичних установ, міжнародних організацій та проектів технічної допомоги.

Функції Секретаріату національного відділення GOPAC здійснюватиме громадська організація “Центр Протидії Корупції”.

Українське національне відділення GOPAC визначило для себе наступні завдання:

  1. Сформувати ефективний порядок денний протидії корупції в Україні, в першу чергу для роботи Верховної Ради України.
  2. Через застосування міжнародних політико-правових механізмів посилити протидію політичній корупції в Україні. Користуючись міжнародними правовими інструментами та стандартами (норми FATF, FCPA, UNCAC та ін.), ініціювати відповідні провадження правоохоронними та контролюючими органами інших держав щодо осіб (юридичних та фізичних), через які відмиваються гроші, здобуті в Україні корупційним шляхом.
  3. Посилити компетенцію  в сфері протидії корупції шляхом професійних навчань, які пропонує Глобальний секретаріат GOPAC, а також консультацій з кращими світовими практиками та експертами в цій галузі.
  4. Створити платформу для комунікації впливових народних депутатів з усіх фракцій, задля  протидії корупції в Україні.

Global Organization of Parliamentarians Against Corruption (GOPAC) – це міжнародна мережа парламентарів, сфокусованих на протидії корупції та встановленні доброчесного урядування.

Організацію було створено в 2002 році, станом на зараз GOPAC об’єднує парламентарів з більше ніж п’ятидесяти країн світу. Ефективність організації визначається поєднанням міжнародного тиску Глобального секретаріату та ефективних дій національних відділень.

Одним з ключових напрямків діяльності є підвищення ефективності членів організації шляхом їх навчання, експертної та аналітичної підтримки.

Більше інформації про GOPAC на сайті організації www.gopacnetwork.org

Засновниками українського національного відділення GOPAC стали:

Віктор Чумак, голова комітету ВРУ з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією. Член депутатської фракції Політичної партії “УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка”.

Андрій Кожем’якін, голова комітету ВРУ законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. Член депутатської фракції Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина”.

Олег Махнітський, перший заступник голови Комітету ВРУ з питань верховенства права та правосуддя, член депутатської фракції Політичної партії “УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка”.

Андрій Пишний, перший заступник комітету ВРУ з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності ВРУ. Член депутатської фракції Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина”.

Ігор Алексєєв, перший заступник голови комітету, голова підкомітету з міжнародно-правових питань та контролю за виконання Україною міжнародних зобов’язань комітету ВРУ у закордонних справах, член депутатської фракції Комуністичної партії України.

Оксана Продан, перший заступник голови комітету ВРУ з питань податкової та митної політики. Член депутатської фракції Політичної партії “УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка”.

Юрій Мірошніченко , заступник голови комітету ВРУ у закордонних справах. Член депутатської фракції Партії Регіонів.

Віталій Ярема, заступник голови комітету ВРУ з питань боротьби з організованою злочинностю та корупцією. Член депутатської фракції Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина”.

Михайло Головко, заступник голови комітету, голова підкомітету з питань господарського законодавства Комітету ВРУ з питань економічної політики. Член депутатської фракції Всеукраїнське об’єднання “Свобода”.

Валентин Наливайченко, перший заступник голови комітету ВРУ у закордонних справа. Член депутатської фракції Політичної партії “УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка”.

Степан Кубів, заступник голови комітету ВРУ з питань фінансів і банківської діяльності. Член депутатської фракції Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина”.

Павло Петренко, секретар комітету ВРУ з питань верховенства права та правосуддя. Член депутатської фракції Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина”.

Леся Оробець, секретар комітету ВРУ у закордонних справах. Член депутатської фракції Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина”.

Петро Порошенко, член комітету ВРУ з питань європейської інтеграції. Не входить до складу будь-якої фракції.

Сергій Міщенко, голова підкомітету з питань організації та діяльності нотаріату комітету ВРУ з питань правової політики. Не входить до складу будь-якої фракції.

Олег Осуховський, голова підкомітету з питань міжнародного співробітництва у сфері боротьби з організованою злочинністю і тероризмом та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом комітету ВРУ з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією. Член депутатської фракції Всеукраїнське об’єднання “Свобода”.

Юрій Савчук, голова підкомітету з питань боротьби з тероризмом комітету ВРУ з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією. Член депутатської фракції Політичної партії “УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка”.

Юрій Дерев’янко, голова підкомітету з питань контролю за дотриманням законодавства у сфері боротьби з організованою злочинністю і корупцією органами державної влади та місцевого самоврядування комітету ВРУ з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією. Не входить до складу будь-якої фракції.

Анатолій Гриценко, голова підкомітету з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом комітету ВРУ з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією. Член депутатської фракції Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина”.

Валерій Черняков, голова підкомітету з питань взаємодії з громадянським суспільством комітету ВРУ з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією. Член депутатської фракції Всеукраїнське об’єднання “Свобода”.

Рябека Олександр, народний депутат VI скликання.

* Захід відбувся за підтримки проекту «Об’єднуємося заради реформ (UNITER)», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Data Ocean стала технічним партнером проєкту ЦПК PEP.ORG.UA. Як покращиться користування Реєстром публічних діячів
Бізнес у Франції, резиденції в Швейцарії, лижні курорти в Австрії: люксові західні статки “господарника своєї країни” Ігоря Палиці
ЦПК розцінює підпал будинку Віталія Шабуніна як посягання на його життя та членів його родини

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності