Підтримати

Парламент відновлює велику приватизацію: що це означає

4 лютого Верховна рада 284 голосами прийняла у першому читанні Закон щодо розблокування процесу великої приватизації. До об’єктів великої приватизації належать об’єкти державної чи комунальної власності, вартість активів яких складає понад 250  млн грн.

У пояснювальній записці до закону зазначено, що він «спрямований на забезпечення проведення низки підготовчих, організаційних заходів та заходів, які передують проведенню безпосереднього продажу об’єктів великої приватизації на аукціонах, та проведення аукціонів з  продажу об’єктів великої приватизації».

У 2020 році аукціони з проведення великої приватизації були призупинені у зв’язку з епідемією коронавірусу на період карантину та обмежувальних заходів.

Прийнятим 4 лютого законом ці обмеження скасовуються.

У 2020 році, не дивлячись на епідемію, процес приватизації приніс до Державного бюджету 2,3 млрд грн.

У 2021 році Урядом заплановано отримати від продажу об’єктів великої приватизації 12 млрд грн. Фондом державного майна готуються до приватизації  5 теплоелектроцентралей, 3 обленерго, підприємства “Більшовик”, Одеський припортовий завод, Об’єднана гірничо-хімічна компанія, “Президент-готель” тощо. 

Щодо деяких аукціонів, зокрема щодо продажу державного пакета акцій ПАТ “Центренерго”, відбуваються судові спори. 

Керівник Фонду держмайна Дмитро Сенниченко зазначив, що завдяки трансформації приватизаційного процесу в найближчі п’ять років Україна отримає додатково 200 млрд гривень ВВП шляхом залучення інвестицій і створення робочих місць.

Проект “Посилення ролі громадськості у забезпеченні чесної та прозорої приватизації та оренди державних активів” реалізується за підтримки програми USAID Економічний розвиток, Управління та Розвиток підприємств.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Підозрювана в держперевороті Савченко та прихильниця ексрегіоналів: кого просувають в члени комісії з відбору керівника Бюро економічної безпеки
Депутати подалися у комісію з відбору керівника Бюро економічної безпеки – розповідаємо хто
До 35-х роковин трагедії на ЧАЕС ЦПК разом з партнерами відкрили виставку у Раді

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності