Підтримати

Парламент у першому читанні ухвалив зміни до КПК. Що вони передбачають?

У вівторок, 10 вересня, Верховна Рада ухвалила у першому читанні закон №1009, який передбачає низку масштабних змін в Кримінально-процесуальному кодексі України. За нього проголосували 297 депутатів.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства вніс до парламенту Президент України Володимир Зеленський.

Глава держави пропонував Раді скасувати обмеження слідчих дій щодо народних депутатів вже зараз, не чекаючи змін до Конституції про зняття недоторканності. Це було цілком логічно, оскільки Кодекс значно розширює депутатський імунітет у порівнянні з Конституцією. Проте депутати на це не погодились і відтермінували ці зміни до 1 січня 2020 року. 

Також законом передбачається надання НАБУ та ДБР права на самостійне зняття інформації з каналів зв’язку (прослуховування).

Крім того, цей закон скасовує так звані “правки Лозового” – обмеження терміну досудового розслідування до оголошення підозри. Через ці норми слідчі не могли обробити необхідний обсяг інформації та зібрати потрібні докази.

Відповідно до тексту, слідчим і прокурорам відтепер дозволяється призначати експертизи, а стороні захисту (адвокатам) – самостійно залучати експертів. Скасовується також державна монополія на експертизи у кримінальних справах.

Це не єдині зміни до КПК, запропоновані Зеленським. Більше про цей законопроект та інші надважливі пропозиції у сфері реформи судів, прокуратури, антикорупції та кримінальної юстиції читайте в нашому матеріалі для Української правди.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності