Парламент у першому читанні підтримав перезавантаження НАЗК

Верховна Рада у першому читанні проголосувала за Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції (1029), який подав до Верховної Ради Президент України Володимир Зеленський.

Рішення підтримали 283 депутати.

Відповідно до тексту, пропонується звільнити чинний склад НАЗК після набуття чинності законом та протягом 60 днів провести конкурс на керівництво органу і призначити на цей час тимчасового очільника НАЗК.

Уряд має призначити нового керівника НАЗК на підставі відкритого конкурсу. Комісія для відбору голови складатиметься із шістьох осіб: трьох міжнародних експертів та трьох фахівців, яких визначить Кабмін. Для ухвалення рішення потрібно чотири голоси, з яких три – від міжнародних експертів. Кожні два роки діяльність Агентства будуть оцінювати експерти, запропоновані міжнародними організаціями.

Законопроект передбачає доступ НАЗК до державних реєстрів та баз даних. Своєю чергою, НАЗК зобов’язане буде надати НАБУ автоматизований доступ до реєстру декларацій.

Нагадаємо, наразі НАЗК не забезпечує повноцінну верифікацію електронних декларацій  За два з половиною роки було перевірено лише 590 таких документів із 2,2 мільйонів  —  з подібними темпами Агентству знадобиться понад 7 тисяч років, щоб перевірити решту декларацій.

Які проблеми вирішує цей законопроект, а також, що передбачають інші президентські ініціативи  —  у проекті Центру протидії корупції для “Української правди”.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Що має зробити влада, щоб отримати позитивну антикорупційну оцінку від ЄС: ЦПК розробив дорожню мапу виконання вимог Єврокомісії
Останній день співбесід серед кандидатів на директора НАБУ: машини з американських аукціонів та ігри з російських “однокласників”

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності