Останній день співбесід серед кандидатів на директора НАБУ: машини з американських аукціонів та ігри з російських “однокласників”

Фінальний день співбесід на доброчесність серед кандидатів на посаду директора НАБУ завершився.

Уже завтра о 12:00 комісія визначить, хто з кандидатів потрапить до наступного етапу конкурсу, де оцінять їхню професійну компетентність.

Наразі ж ділимося деталями пʼятого дня співбесід.

1. Роман Удовиченко, заступник керівника Конотопської місцевої прокуратури.

У 2022 році Удовиченко приватизував службову квартиру в Сумах, яку йому видали досить недавно — у 2020 році. Кандидат заначив, що в черзі на цю квартиру він стояв ще з 2012 року, оскільки власної квартири в Сумах не мав, і змушений був проживати у квартирі тітки. Проте цікавим є факт, що вже у 2023 році зʼявилося оголошення про продаж цієї квартири.

Сумніви в комісії викликала також купівля дружиної кандидата автомобіля Volkswagen Passat 2010 року випуску за 30 тис. грн. Кандидат пояснив низьку вартість тим, що попередній власник суттєво пошкодив машину, заїхавши в озеро, а до того вона після ДТП була куплена на аукціоні в США.

2. Володимир Церковний, старший детектив НАБУ.

Співбесіда із кандидатом тривала всього лише 15 хвилин.

Найперше комісія запитала, чому кандидат не вказав у декларації за 2015 рік ціну свого автомобіля Hyundai Accent. Церковний ззначив, що втратив ці дані, а в поліції їх отримати не зміг через реорганізацію.

Кандидату також довелося пояснити, як у 2014 році його дружині вдалося купити машину Audi A4 за 135 700 грн. На це Церковний продемонстрував документи та фото, які демонструють, що автомобіль був придбаний на аукціоні в США зі значними пошкодженнями.

Інша вдала покупка дружини — будинок та ділянка під Києвом у селі Крюківщина за 149 156 грн. Кандидат пояснив, що будинок був придбаний у занедбаному стані, і зі всіма необхідними заходами обійшовся родині приблизно в 60 тисяч доларів.

3. Олександр Цивінський, керівник відділу детективів НАБУ.

Згідно з декларацією кандидата, він має ділянку площею 593 кв.м. У Львівському районі Львівської області. Проте у відповідь на питання комісії Цивінський пояснив, що припустився помилки — ділянка насправді належить його дружині, яка отримала її від тітки.

У 2018 році кандидат придбав квартиру в Києві площею 102 м. кв. Цивінський пояснив, що дозволити таку покупку загальною вартість 1,7 млн грн він зміг завдяки частковій іпотеці в 1 млн грн.

Комісія також спитала кандидата про начебто наявність у його батька російського громадянства. Проте кандидат зазначив, що загалом мало спілкувався з батьком ще з початку 2000-х, а 2014 року він зідзвонюється з батьком хіба один-два рази на рік. А в усіх наявних у нього та родичів документах вказано українське громадянство батька.

4. Ігор Ярчак, керівник юридичного управління НАБУ.

Найбільше питань до кандидат було щодо трьох квартир у Києві, що були в праві користування кандидата і його сімʼї, такою площею:

  • на 60,9 кв.м. Кандидат пояснив, що його та дружину в цій квартирі прописала родичка, яка раніше отримала її від процесу приватизації;
  • на 47,5 кв.м. Квартира належить тестю кандидата та була отримала ним від родички як виплата за борг. При цьому родина змогла користуватися нею лише з 2018 року;
  • на 36,26 кв.м. Ця квартира перебуває на праві користування в дружини кандидата, що працює в Офісі генерального прокурора. Проте з 2018 по 2022 рік не використовувалася, бо будинок не введений в експлуатацію.

Родина Ярчака за останні роки також користувалася двома автомобілями, які належать тещі кандидата, — ​​Chevrolet Aveo 2006 року випуску та Nissan Primera 2003 року випуску. Походження коштів на перший під час співбесіди не зʼясувалося. А другий автомобіль був придбаний після продажу ​​Chevrolet Aveo через технічні несправності. Також кандидат задекларував Ford C-Max Trend 2010 року випуску тестя, хоча, за словами Ярчака, користувався він їм лише декілька разів.

Уже у 2015 році сімʼя придбала власний автомобіль — Renault Megan Scenic 2015 року випуску. За словами кандидата, родина використала для цього кошти із власних заощаджень.

Комісія також спитала, яким чином Ярчак спочатку став власником будинку у Львові у 2007 році, а за два роки — ще й ділянки за тією ж адресою. У відповідь Ярчак розповів довгу історію, з якою стало зрозуміло, що придбання ділянки він зміг дозволити завдяки доларовому кредиту, щодо виплати якого потім мав проблему у звʼязку з фінансовою кризою.

Комісія також спитала кандидата про користування ним соціальної мережі “Однокласники”. На це кандидат розповів, що користувався його акаунтом здебільшого син, граючи в ігри. Проте наразі акаунт видалено.

Також комісія спитала про дві ділянки кандидата і його дружини під Києвом:

  • у селі Гатне на 1200 кв.м., отриману у власність у 2020 році;
  • у селі Віта-Поштова на 1524 кв.м., отриману у 2021 році.

Кандидат пояснив, що на першій ділянці планував будувати будинок. Проте потім вирішив продати землю і купити ділянку вже з готовим варіантом житла.

За словами кандидата, кошти на це він мав від продажу будинку у Львові та за рахунок заощаджень.

_____________

Хто з кандидатів потрапить до наступного етапу конкурсу — дізнаємося вже сьогодні о 12:00. Трансляція відбуватиметься на ресурсах Кабінету міністрів.

Інформацію про кандидатів із попередніх співбесід можна переглянути за посиланням.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Що має зробити влада, щоб отримати позитивну антикорупційну оцінку від ЄС: ЦПК розробив дорожню мапу виконання вимог Єврокомісії
Третій день співбесід на посаду директора НАБУ: російські паспорти родичів кандидата та сумнівне походження готівки

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності