Підтримати

Окружний адмінсуд: розкішні статки заступника Матіоса – “особиста думка журналіста”

Окружний адміністративний суд Києва відмовився долучати до матеріалів справи про засекречення декларацій військових прокурорів документи про розкішне життя заступника Анатолій Матіоса – Дмитра Борзих.

Таке рішення вчора ухвалила колегія суддів Окружного адмінсуду під головуванням Володимира Келеберди, повідомляє юрист Центру Протидії Корупції Віталій Цокур після судового засідання.

Активісти просили суд долучити у якості доказів матеріали, оприлюднені журналістами програми “Наші Гроші з Денисом Бігусом”, в яких йдеться про те, що заступник керівника Військової прокуратури Дмитро Борзих у своїй декларації не вказав ані витрати на оренду розкішного будинку, в якому мешкає, ані статки жінки, з якою проживає.

Судді мотивували своє рішення тим, що відео та документи про стиль життя Борзих, показані в сюжеті, не можуть бути доказом, бо “це лише суб’єктивна думка окремого журналіста”.

Зокрема, автор сюжету “Секретні матеріали” Данило Мокрик встановив, що Борзих орендує розкішний будинок площею 390 кв.м. в селі Лісники під Києвом, де проживає разом із співмешканкою Дар’єю Поляковою. Вартість оренди цієї розкішної нерухомості – приблизно 90 тис. грн в місяць – удвічі більше місячної зарплати Борзих. Полякова, колишня помічниця нардепів-регіоналів Миколи Злочевського та Ігоря Лисова, володіє новенькою автівкою Range Rover Evoque вартістю півтора мільйони гривень та квартирою в ЖК «Паркове місто» приблизною вартістю три мільйони гривень.

Утім, цієї інформації Борзих не зазначив у своїй декларації за 2016 рік.

На думку активістів, які оскаржують незаконність засекречення декларацій понад 100 військових прокурорів, оприлюднена інформація тільки підтверджує те, що декларації з Реєстру прибрали з метою приховування статків підлеглих Матіоса, а не для захисту військових прокурорів. Це, каже юрист Цокур, підтверджує “протизаконний характер постанови військового прокурора, якою той змісив прибрати інформацію про своїх підлеглих з державних реєстрів, зокрема – і з Реєстру електронних декларацій”.

Нагадаємо, раніше ЦПК оприлюднили текст покресленої постанови Військового прокурора, якою були засекречені декларації. Виявилося, що основний текст цього документу був замальований чорним маркером.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності