Підтримати

Оголосили підозру експосадовиці ДМС Пімаховій, щодо якої Луценко та СБУ зірвали спецоперацію НАБУ

Детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) вручили  підозру колишній першій заступниці голови Державної міграційної служби (ДМС) Діні Пімаховій в отриманні хабара. Ця справа відома тим, що наприкінці 2017 року Генеральна прокуратура (ГПУ) та Служба безпеки України (СБУ) зірвали спецоперацію НАБУ щодо розслідування хабарництва Пімахової.

У квітні 2017 року НАБУ з’ясувало, що посадовці ДМС допомагали іноземцям отримати громадянство або посвідку на проживання в Україні за хабарі. При цьому корупціонери налагодили цілу схему, до якої залучалися посадовці інших контролюючих органів і судді.

Для розкриття схеми Нацбюро почало спецоперацію під прикриттям: за легендою,  співробітник НАБУ “зіграв” представника арабського інвестфонду. Він звернувся до Пімахової для нібито узаконення проживання в Україні низки осіб.

Пімахова пообіцяла вирішити це питання за 30 тисяч доларів, що агент НАБУ зафіксував на відео. Проте на наступній зустрічі Пімахова раптово відмовилася від хабара. На думку Нацбюро, СБУ вже тоді таємно стежила за спецоперацією і співпрацювала з самою посадовицею ДМС.

Уже 29 листопада 2017 року під час спроби агента НАБУ дати Пімаховій за її ж ініціативою 15 тисяч доларів хабара, його затримали співробітники СБУ. Це зірвало спецоперацію. Виявилося, що ГПУ і СБУ проводили розслідування щодо нібито провокації хабара детективом НАБУ.

Наступного дня ГПУ оголосила затриманому підозру, а речниця ГПУ Лариса Сарган оприлюднила прізвища таємних агентів. Більше того, під час обшуків у НАБУ було вилучено велику кількість таємної інформації про різні розслідування і дані агентів. Це загрожувало великим витоком інформації з Нацбюро і зривом інших спецоперацій.

“З цієї історії видно, що Луценко і посадовці СБУ робили все, щоби завадити цій справі. Ба більше, намагалися дискредитувати спецоперації НАБУ під прикриттям. Але незважаючи на усе, це Бюро продовжило займатися справою Пімахової і довело її до підозри”, — коментує юрист Центру протидії корупції Андрій Савін. 

Що стосується кримінальної справи проти агента НАБУ, то її закрили ще у лютому 2019 року. 

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
АНОНС — Антикорсуд вирішить, чи брати під варту “слугу народу” Юрченка
АНОНС — В Антикорсуді спробують відновити справу “Роттердам+”, яку безпідставно закрив прокурор САП

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності