Офшори та нерухомість у Криму: уповноважений Зеленського по СБУ стає “новим Семочком” для президента

Дружина Уповноваженого президента з питань контролю за діяльністю Служби безпеки України Романа Семенченка нажила чималий бізнес під час роботи чоловіка в СБУ. Вона також стала власницею квартир в окупованому Криму. Про це дізналися аналітики проекту Pep.org.ua.

У жовтні минулого року Володимир Зеленський призначив співробітника Служби безпеки часів Януковича Романа Семенченка уповноваженим з питань СБУ. Президента не насторожили ні статки родини Семенченка, ні коштовна нерухомість кадрового працівника СБУ, ні сумнівні бізнес-зв’язки. 

Вдалося довідатися, що Семенченко до призначення уповноваженим Зеленського мав частку у фірмі “Фінансова компанія “Толкфін”, яка фігурує у кримінальному провадженні щодо несплати податків та зловживанні службовим становищем. Співзасновником фірми є Павло Жицький — фігурант “газової справи” Онищенка, який за угодою з прокурором визнав вину та отримав позбавлення волі на 5 років з іспитовим строком у 3 роки.

Іншим співвласником є такий собі Євген Астіон. Зять колишнього помічника міського голови Дніпра Бориса Філатова, екскерівника силового блоку групи компаній “Приват” Михайла Кошляка. До речі, і Астіон, і Кошляк сьогодні є бізнес-партнерами дружини Семенченка.

У самого Семенченка у декларації за 2019 рік не було жодної згадки про частку у зазначеній компанії “Толкфін”. Так само там немає інформації про продаж частки у 499 тисяч грн. Це є порушенням закону, тому ЦПК звернеться із заявою до Національного агентства з питань запобігання корупції.

Що стосується дружини Семенченка Олени, то вона має куди успішні бізнесові показники. Найбільший “підйом” у неї збігся з кар’єрним зростанням чоловіка: після двох років на посаді заступника голови Управління СБУ Дніпропетровщини його призначили 2013 року керівником Житомирського Управління Служби безпеки. До речі, 2014 року він покинув службу і не займав посад до 2019. 

За останньою декларацією Семенченка, Олена є власницею кіпрської компанії FINANCE ALLIANCE ASG LTD. Ця компанія інвестувала 5,2 млн доларів в ТОВ “Солома” і володіє 26% цієї компанії. А співвласниками є вже згадані нами партнери Смеменченка Євген Астіон і Михайло Кошляк. Ще 3,1 млн доларів компанія Семенченко інвестувала в іншу кіпрську фірму Ovaro Holdings limited. 

До речі, компанія Ovaro в декларації Семенченка не відображена, але вона є досить відомою в Україні. Адже контролює девелоперську компанію “ХХІ Сторіччя”, яка в січні 2020 року купила землю у Києві під будівництво ТРЦ “Вирлиця”.  

Ми маємо класику українського жанру: колишній СБУшник нібито вже не займається бізнесом, а його дружина навпаки досягає в ньому висот. При цьому партнери по бізнесу в неї ті ж самі, що були у чоловіка-службовця. І крутяться там мільйони доларів. А Зеленського такі збіги ані трохи не насторожили”, — коментує юрист Центру протидії корупції Андрій Савін.

Але це ще не все. Семенченко вказав у декларації за 2019 рік, що його дружина стала власницею двох квартир в окупованій Росією Євпаторії. В українських реєстрах цієї нерухомості на Семенченко немає, проте вона є в російському. Це означає, що майно оформлене за російським законодавством. Більше того, у власність воно набуте 2018 року, а Семенченко вказав, що 2019.

Пощастило Семенченку і з заможними родичами. Так, у 2018 році дружина вказала подарунок у грошовій формі на 4,59 млн грн від ймовірної родички 1947 року народження Галини Косовської, уродженки Євпаторії. За даними реєстру, Галина Володимирівна не володіла бізнесом, тому джерело походження коштів залишається невідомим. До речі, саме Косовська раніше володіла квартирами в Євпаторії, власницею яких стала дружина Семенченка. 

****
Семенченко — далеко не єдиний співробітник, який ставить репутацію СБУ під сумнів. Тиск на бізнес, вигадана статистика і провалені справи стали нормальним явищем для спецслужби. Але бажання реформувати СБУ, забрати непритаманні функції, схоже, не хоче ніхто, зокрема і президент. Детально проблему описала членкиня правління ЦПК Олена Щербан: Намальовані цифри, кошмарення бізнесу та провальні справи: СБУ, яку хоче посилити Зеленський.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Заява ГО: Призначення голови Національної поліції має відбуватися виключно в результаті прозорого конкурсу
Рада наблизила Україну до виконання вимог щодо кандидатства в ЄС у протидії відмиванню коштів, проте залишися проблеми
ЦПК скаржиться на конфлікт інтересів прокурора, який зливав справу Татарова та гуляв на його вечірці

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності