Підтримати

Офіційно: проміжні підсумки акції 17.10.17 “Велика політична реформа”

Спільна заява організаторів про попередні підсумки всеукраїнської акції 17 жовтня:

Сьогодні під Верховною Радою у Києві та в 10 великих обласних центрах України ми домоглися основного: мирного протесту тисяч активних громадян з конкретними вимогами до Верховної Ради та Президента України виконати їх передвиборчі обіцянки: скасувати недоторканність народних депутатів, змінити виборчу систему, дати старт створенню антикорупційного суду.

Ми засуджуємо окремі дії Національної поліції, які зловживаючи владою і всупереч законодавству, блокували в приміщеннях народних депутатів та застосували газ й силу до активістів, які намагалися пронести намети до парламенту, хоча намети були зазначені в заявці на проведення акції.

Наш протест був мирним і результативним, утім, ці результати – проміжні.

Тому мобілізаційний наметовий табір, розбитий окремими політичними силами з числа організаторів акції, залишається стояти під Парламентом до ухвалення вимог акції.

Ми закликаємо всіх, хто поділяє вимоги “Великої політичної реформи” продовжити разом з нами протест в четвер, 19 жовтня, і дотиснути владу виконати обіцяне.

Зміна виборчого законодавства

Ми змусили Президента та лідерів політичних фракцій згадати свої передвиборчі обіцянки та прозвітувати перед суспільством про їхнє виконання.

Ми домоглися, що законопроекти про зміни виборчого законодавства поставлять на голосування в четвер, 19 жовтня – одразу після медичної реформи та проекту закону про скасування депутатського імунітету.

Обмеження недоторканності

Під тиском тисяч людей на вулиці Президент вночі з 16 на 17 жовтня подав до Парламенту як невідкладний проект закону під номером 7203, який пропонує з 2020 року скасувати недоторканність народних депутатів.

Таке відтермінування є неприпустимим і ми переконані, що ця зміна має вступити в силу вже зараз.

Ми змусили Верховну Раду повернутися до обговорення цього питання та включити поданий Президентом законопроект у порядок денний 19 жовтня – одразу після медичної реформи.

Ми домоглися того, що профільний комітет має надати свої висновки до цього проекту закону до четверга.

Організатори акції та учасники мобілізаційного наметового містечка будуть вимагати голосування за проект, який обмежує депутатську недоторканність зараз.

Про Антикорупційний суд

Ми домоглися того, що президентський законопроект про антикорупційні палати авторства Алексеєва сьогодні був відкликаний. Нагадаємо, ідея стврити палати замість незалежного та автономного суду палко підтримувалася Президентом і його командою. Ми змусили їх погодитися зі створенням окремого антикорупційного суду.

Автори законопроекту №6011, який Венеційська Комісія назвала “доброю основою” для створення незалежного антикорупційного суду, заявляють про готовність відкликати свій законопроект як тільки текст проекту закону від Президента буде оприлюднений для громадського обговорення. Наголошуємо, що текст законопроекту має має врахувати ключові рекомендації Венеційської Комісії.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
ПРЕСРЕЛІЗ — Недекларування Труханова: одеський мер зберігав у ексдружини пістолет і мамині гроші, хоча нібито не живе з нею
АНОНС — Коридор з фото Революції Гідності. Активісти нагадають членам Вищої ради правосуддя, чому потрібно звільнити ініціатора розгону Майдану
АНОНС — У ВАКС почнуть досліджувати докази у справі про недекларування Труханова

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності