Офіс генпрокурора відкликав клопотання про арешт Олега Татарова

Прокурор Офісу генерального прокурора Андрій Грицан відкликав клопотання про обрання запобіжного заходу заступнику керівника Офісу президента Олегу Татарову, якому НАБУ і Спеціалізована антикорупційна прокуратура вручили підозру у співучасті у наданні хабара. 

У Вищому антикорупційному суді відбулося чергове засідання, на якому мали б обирати запобіжний захід Олегу Татарову. Однак новий прокурор із Офісу генпрокурора у справі Андрій Грицан, якого призначили після усунення від справи НАБУ і САП, відкликав клопотання про обрання запобіжного заходу. 

За його словами, є сумніви у обґрунтованості підозри для Татарова, хоч сам прокурор, які він каже, ще не встиг ознайомитися з матеріалами. Він також заявив, що підозра могла бути вручена з порушеннями, адже Татаров нібито є адвокатом, що передбачає особливий порядок оголошення підозри.

Такі заяви прокурора Грицана є неправдою, адже на час отримання підозри і зараз право на заняття адвокатською діяльністю Татарова зупинене

Також Грицан додав, що нові прокурори у справі не встигли ознайомитися з матеріалами справи, що теж стало підставою сумніватися в обґрунтованості підозри. При цьому вони не попросили відкласти засідання і ознайомитися зі справою детальніше, а одразу відкликали клопотання.

Суддя Антикорупційного суду Тимур Хамзін був змушений задовольнити клопотання прокурора. Клопотання про обрання запобіжного заходу відкликано.

Це те, що і варто було довести. Офіс генпрокурора забрав справу у НАБУ і САП, щоб просто злити. При цьому злити неприховано, зухвало і непрофесійно, на очах ЗМІ і громадськості, які стежать за засіданнями Антикорсуду. Дякувати знаєте, кому: президенту Зеленському, який бачить успіхи ручної генпрокурорки Венедіктової і божиться, що у НАБУ розв’язані руки”, — коментує голова правління ЦПК Віталій Шабунін.

Нагадаємо, НАБУ і САП мали готову підозру для Татарова і збиралися вручити її, але 1 грудня генпрокурорка Ірина Венедіктова без відома детективів НАБУ різко змінила групу прокурорів у справі.

Лише 18 грудня прокурор САП Грищук зрештою підписав Татарову підозру. Прокурори САП збиралися просити для Татарова тримання під вартою із альтернативою 10 млн грн застави. 

Однак вже 23 грудня заступник Венедіктової незаконно забрав справу у НАБУ і передав Службі безпеки України. Згодом у справі призначили нових прокурорів, але вже від Офісу генпрокурора. 

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Труханов під вартою. Меру Одеси обрали запобіжний захід у справі заводу «Краян»

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності