Офіс Генпрокурора незаконно розпочав повторну спецперевірку щодо “свого” кандидата на посаду керівника САП. Описуємо, у чому загроза

Офіс Генерального прокурора незаконно розпочав повторну спецперевірку щодо кандидата на посаду керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Андрія Синюка. Він зайняв друге місце у рейтингу за результатами конкурсу, однак Банкова намагається призначити його на посаду. 

Про це Центру протидії корупції стало відомо із власних джерел. 

Так, за результатами конкурсу Комісія фактично визначила переможця – детектива НАБУ Олександра Клименка. Інший кандидат Андрій Синюк, чинний прокурор Офісу Генпрокурора, зайняв друге місце в рейтингу і претендує на посаду заступника керівника САП.

Проте Конкурсна комісія двічі, 21 грудня та 24 грудня, не змогла затвердити фактичний результат і подати переможця для призначення Ірині Венедіктовій. Частина парламентської квоти комісії, яку контролює Офіс президента, відмовилися голосувати за таке рішення.

Натомість Офіс Генпрокурора та голова Комісії Катерина Коваль розпочали саботаж процесу, незаконно вимагаючи проведення повторної спецперевірки кандидатів.

Незаконність повторної спецперевірки підтвердило НАЗК. Агентство надало офіційне роз’яснення про те, що повторна спецперевірка кандидатів законом не передбачена: “Правових підстав для повторного надання згоди з метою проведення спеціальної перевірки особою, яка претендує на адміністративну посаду в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі, та проведення повторної спеціальної перевірки, немає”

У рамках цього конкурсу кандидати вже пройшли спеціальну перевірку ще весною. За її результатами щодо кандидатів складені відповідні довідки, наявні в конкурсної комісії. 

Більше того, Конкурсна комісія не приймала рішень і не вносила змін до порядку своєї роботи щодо проведення повторної спецперевірки. Таким чином, не зрозуміло на якій підставі Офіс генпрокурора розпочав цей процес.

Кандидат Клименко 24 грудня звернувся до комісії про те, що Офіс генпрокурора з невідомих причин і без наявності відповідних рішень комісії вимагає від нього згоду на повторну спеціальну перевірку.

“Очевидно, ОП руками Венедіктової та її підлеглих намагається зробити все можливе, аби не призначити на посаду реального переможця конкурсу, а просунути ручного кандидата, який отримав менше балів. Провівши незаконну спецперевірку щодо Синюка повторно, Офіс може знайти причину не призначати на посаду справжнього переможця Олександра Клименка, який не надав дозвіл на повторну спецперевірку”, – коментує голова правління ЦПК Віталій Шабунін.  

Водночас надання ним дозволу на таку незаконну повторну процедуру може означати створення штучних перешкод в процесі призначення. Наприклад, під час повторної перевірки, у кандидата, який не влаштовує Офіс президента, СБУ може відібрати доступ до держтаємниці. Раніше подібним чином від роботи усунули заступника Генпрокурора Мамедова.

Андрій Синюк, щодо якого розпочали таку перевірку, був прокурором у справі самозахисту Сергія Стерненка. Будучи процесуальним керівником у провадженні він фактично діяв на одному боці із адвокатами з компанії заступника керівника Офісу президента Олега Татарова.

Попри те, що Синюк зайняв друге місце та претендує на посаду заступника керівника САП, він публічно заявив про незаконність конкурсу та намір його оскаржити. Це щонайменше нелогічно для претендента на таку посаду оскаржувати весь процес. Також Синюк розкритикував міжнародних експертів – членів комісії.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Останній день співбесід серед кандидатів на директора НАБУ: машини з американських аукціонів та ігри з російських “однокласників”
Третій день співбесід на посаду директора НАБУ: російські паспорти родичів кандидата та сумнівне походження готівки

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності