Одеський суд хотів віддати понад 60 млн грн компанії, яку притягували до відповідальності

Центр протидії корупції змусив Одеський суд передумати укладати договір на ремонт свого приміщення за понад 60 млн грн із компанією, яку притягували до відповідальності за змови торгах.

У серпні 2018 року Одеський окружний адміністративний суд організував тендер на капітальний ремонт свого приміщення. На торги вийшло лише дві компанії. Переможцем стало приватне підприємство “А.Р.Б.” із пропозицією 62 856 788 грн.

Однак ця компанія взагалі не могла брати участь у тендері, адже рішенням 30 червня 2016 року Антимонопольний комітет України притягнув її до відповідальності через змову під час публічних закупівель.

Таким чином, підприємство позбавили можливості брати участь у тендерах протягом трьох років  — до 2019 включно.

Компанія навмисне подала неправдиву довідку про те, що не притягувалася протягом останніх трьох років до відповідальності через антиконкурентні узгоджені дії на торгах.

“Дивно, що Одеський суд навіть не перевірив достовірність інформації, вказаної у довідці. Хоча ці відомості є на офіційному сайті АМКУ, — коментує юрист Центру протидії корупції Олександр Литвин. — Згідно з законом, компанія відсторонюється від участі у публічних закупівлях на три роки, якщо її притягували до відповідальності через змову на торгах”, — додає юрист.

Після звернень юристів ЦПК до Держаудитслужби та Одеського суду.  Останній наступного дня після отримання нашого листа прийняв рішення про відхилення покараного за змови учасника.

Детальніше про оскаржені юристами ЦПК закупівлі дивіться на сайті ukr.aw. Загалом за час роботи організації активісти не дали роздерибанити понад 4,3 млрд грн.  

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
ЦПК закликає відхилити законопроєкт, який суттєво збільшує верхній поріг для спрощених закупівель
Після звернень ЦПК “Охмадит” вирішив не купувати обладнання на 600 млн гривень у фірм з кримінальним шлейфом

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності