Антикорсуд має запрацювати 5 вересня 2019

Вищий антикорупційний суд України має запрацювати 5 вересня 2019. Таке рішення ухвалили судді Антикорсуду під час голосування на перших зборах.

Хоча раніше, відповідно до зобов’язань України перед Міжнародним валютним фондом, суд мав почати роботу до кінця червня 2019.

Запуск суду у вересні може стати причиною закриття справ проти топ-корупціонерів, які зараз уже слухаються. Деякі зі справ розглядають із блискавичною для українських судів швидкістю, наприклад, щодо мера Одеси Геннадія Труханова.

З дня початку роботи суду справи щодо топ-корупції, як нові, так і ті, що вже слухаються, мають бути передані до Антикорупційного суду.

Антикорсуд розпочне з початку розглядати справи, які не завершили слухати в інших судах. ВАС також розглядатиме клопотання щодо проведення слідчих дій, у тому числі негласних, у справах НАБУ та САП.

Зауважимо, що під час зборів антикорсудді також обрали голову суду та його заступника.

Головою стала суддя Вищого антикорупційного суду Олена Танасевич, а її заступником Євген Крук.

Для забезпечення незалежності Вищого антикорупційного суду необхідно також обрати гідного голову апарату та працівників апарату суду.  

Наразі тимчасовим головою апарату цього суду призначений Олексій Жуков — екс-прокурор ГПУ, пов’язаний із заступницею голови Державного бюро розслідувань Ольгою Варченко.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Рада наблизила Україну до виконання вимог щодо кандидатства в ЄС у протидії відмиванню коштів, проте залишися проблеми
У ВР хочуть зірвати конкурс на директора НАБУ і вчергове намагаються підірвати незалежність керівників антикорупційних органів

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності