Підтримати

Обленерго, підприємства Укрспирту та хлібокомбінати: що держава хоче продати 2021 року

6 січня 2021 року Фонд державного майна України (ФДМУ) затвердив перелік об’єктів малої приватизації, які заплановані на 2021 рік. 

Зокрема, держава планує продати:

 1. Державні пакети акцій господарських товариств та інших господарських організацій і підприємств.
  Наприклад, ПАТ «Нафтопереробний комплекс – Галичина», ПАТ «Черкасиобленерго», ВАТ «Тернопільське об’єднання «Текстерно» та інші.
 2. Єдині майнові комплекси державних підприємств.
  Зокрема, цілісний майновий комплекс Київського заводу шампанських вин, низка  цілісних майнових комплексів Інституту електрозварювання ім. Є. О. Патона Національної академії наук України, майновий комплекс Державної судноплавної компанії «Чорноморське морське пароплавство» та інші об’єкти. 
 3. Окреме майно. Сюди внесли такі об’єкти як будівлю готелю «Світязь» у Луцьку, низку приміщень лікарень ветеринарної медицини з різних регіонів країни, окремі будівлі, автомобілі та інше майно. 
 4. Об’єкти незавершеного будівництва.
  Серед них готель на 274 місця у Славутичі Київської області, водно-спортивна база «Локомотив» у м. Дніпро, цегельний завод на Чернігівщині та інші недобудови. 
 5. Об’єкти соціально-культурного призначення: різні піонерські табори, бази відпочинку, пансіонати та навіть лазні.
 6. Інші об’єкти. Серед них дочірнє підприємство «Зварювальні технології» НТК «ІЕЗ ім. Є. О. Патона», Єдиний майновий комплекс колишнього державного підприємства «Трансмаш» тощо.

Також ФДМУ анонсував у 2021 декілька спецпроєктів з малої приватизації.

Так, заплановано приватизацію:

 1. 7 комбінатів хлібопродуктів: «Полтавський» (Полтавська область), «Дунаєвецький» (Хмельницька область), «Радивилівський» (Рівненська область), «Неполоковецький» (Чернівецька область), «Ніжинський» (Чернігівська область), «Івано-Франківський» (Івано-Франківська область), «Новопокровський» (Харківська область). Ці підприємства використовувалися для переробки зерна на борошно або комбікорми і для зберігання чи перевалки продукції.
 2. 23 експертно-технічних центрів Державної служби України з питань праці. Це працюючі підприємства, що забезпечують науково-технічну підтримку державного нагляду у сфері охорони праці, гігієни праці, промислової безпеки та дотримання законодавства про працю, проведення експертної оцінки стану безпеки промислового виробництва, технологій та об’єктів підвищеної небезпеки, а також мають підтверджену компетенцію для інспекційної діяльності у сфері охорони праці.
 3. Майна пенітенціарної системи. Об’єктами приватизації стане майно не функціонуючих установ виконання покарань, зокрема  низки виправних центрів, які не виконують своїх функцій та знаходяться у стані консервації. 
 4. Продовження приватизації спиртової галузі. Цьогоріч на продаж держава планує виставити 41 місце провадження діяльності (як окреме майно), що входять до держпідприємства “Укрспирт” та ще 37 заводів, що входять до складу концерну “Укрспирт”.

Загалом, керівник Фонду держмайна Дмитро Сенниченко зазначив, що завдяки трансформації приватизаційного процесу в найближчі п’ять років Україна отримає додатково 200 млрд гривень ВВП шляхом залучення інвестицій і створення робочих місць.

Проект “Посилення ролі громадськості у забезпеченні чесної та прозорої приватизації та оренди державних активів” реалізується за підтримки програми USAID Економічний розвиток, Управління та Розвиток підприємств.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Громадські організації закликають Президента заветувати зміни до закону про фінансування партій
ЦПК виграв справу у Портнова у Верховному Суді
Верховна рада збирається поховати перевірку бенефіціарних власників в Україні

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності