Незаконний доступ до ухвал і “коньяк для Діми”: нові листування фігурантів справи “Приватбанку”

2 червня слідчий суддя Вищого антикорупційного суду Сергій Мойсак обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для колишнього голови правління “Приватбанку” Олександра Дубілета. Так як Дубілет перебуває не в Україні та оголошений у міжнародний розшук, запобіжний захід йому призначили заочно “до моменту його фактичного затримання і доставки до місця кримінального провадження”. 

Рішення слідчого судді означає, що підозра, яка була пред’явлена Дубілету, є повністю обґрунтованою. А повідомлення про неї відбулося у відповідності до норм кримінального процесуального законодавства. 

Нагадаємо, що за версією слідства, напередодні націоналізації “Приватбанку”, його топпосадовці вчинили розтрату 315 млн доларів (еквівалент 8,2 млрд грн) на користь пов’язаної з банком компанії Claresholm Marketing Ltd. Детективи вважають, що саме Дубілет, використовуючи підроблені банківські документи та фіктивне кредитування, розпорядився перерахувати ці кошти з кореспондентського рахунку “Приватбанку”, відкритого в одному з європейських банків.

Крім цього, Дубілета також підозрюють у розтраті майже 137 млн грн, які за день до націоналізації “Приватбанку” безпідставно перерахували страховій компанії “Інгосстрах”. Ця фірма визнана Національним банком України пов’язаною із власниками “Привату”. 

Під час розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу прокурор САП оприлюднив нові фрагменти листувань колишніх топменеджерів “Приватбанку”.

28 вересня 2017 року, майже через рік після націоналізації “Приватбанку”, колишній голова правління Олександр Дубілет листувався зі своєю заступницею Людмилою Шмальченко. Прокуратура говорить, що ці листування свідчать про намір приховати певні докази.

Дубілет: Давайте этим заниматься. Вы очень рискуете этими поездками. Этот вопрос не только вашего выбора. Они хотят брать заложников, чтобы торговаться (ймовірно, йдеться про ризики, пов’язані із розслідуванням НАБУ – ред).

Шмальченко: Я вижу, что если не работать с юристами и сотрудниками ежедневно и воочию, вопрос по Кларе (Claresholm Marketing Ltd. – ред) не закроем. А не закроем вопрос по Кларе, все остальное менее важно. В Украине хватает людей, которые много понимают, надо закрыть слабые места. Если кто-то из моих сотрудников все разложит, то что тогда будет?

Шмальченко періодично скидала Дубілету й різні ухвали із кримінального провадження, в тому числі щодо тимчасового доступу до речей і документів, постанову детектива про призначення судово-економічної експертизи. Також вона надсилала чорновий варіант запиту про міжнародну правову допомогу. При цьому вона взагалі не повинна була б мати доступ до цих документів, так як це були матеріали слідства.

Ми вже розповідали, що в одному з месенджерів був спеціальний чат для керівників “Приватбанку” з назвою “Вспомнить всё”. У ньому були Олександр Дубілет, його син Дмитро Дубілет, Михайло Рогальський, Олег Гороховський, Людмила Шмальченко та Володимир Яценко. Усі вони згодом стали власниками Fintech Band, яка створила Monobank. Вони намагалися пригадати всі важливі бізнеси й активи, ймовірно, пов’язані з сумнівною діяльністю “Приватбанку”.

Дубілет-старший: нужно составить полный перечень проектов, которые вели менеджеры в банке. Прошу писать даже смутные воспоминания, какие были бизнесы и активы: Страховые компании Метиска, Страховой агрегатор, Туристические компании, Укрстальпроект, Рим, Приват Авто, Ключевые решения, СТО

Рогальський: Терминалы квітка

Дубілет-старший: Агентство “Новый свет”

Шмальченко: проект с Кларой (Claresholm Marketing Ltd. – ред), от которой остались пассивы

Під час одного з обшуків був вилучений телефон підозрюваної Шмальченко:

Шмальченко: Что на самом деле происходит? Для меня это все полбеды. Все материалы, слава Богу, у меня сохранились. Потому что Даша все сохранила. Мой телефон, это дело такое, 35-е. Он у меня новый, там ничего нету. И Олег его собирается по все этим востребовать обратно. Он там занимается.

30 листопада 2020 року підозрювана розповідає, що збирається зустрітися з представниками американської корпорації Cargill, яка мала рахунки у “Приватбанку” на момент націоналізації. Вони могли повідомити важливу інформацію слідству. Навіщо Шмальченко потрібна була ця зустріч – можна лише здогадуватися.

Шмальченко: Ну смотри, набушники наезжают очень сильно. Я сегодня с Олегом, со всеми разговаривала. Они все, что было произведено у меня… Это было просто для того, чтобы я дала показания.

Просто вы же не забывайте, что там же подпись на***, они сейчас пристали к 16-му декабря, там же, где стоят подписи членов кредитного комитета. Они сейчас давят Каргилл на то, чтобы они тоже дали определенные показания. Сейчас они вот завтра прилетают ко мне из Америки. Нет, завтра суббота, компания Каргилл.

В суді оприлюднили ще один цікавий фрагмент листувань за участі Шмальченко, датований 17 січня 2019 року.

Шмальченко: У нас жарко. Адвокат заявил отвод следователю и всех на допрос в Киев. Диму, который был на допросе, коньяком приведем в чувство (ймовірно, мова йде про Дмитра Дубілета – ред.).

Дубілет: может ему тоже нужно в отпуск?

Шмальченко: Сейчас решаем с адвокатами.

Захист сказав, що це нормальне спілкування осіб. Нічого кримінального там не вбачається.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Пропозиція на 22 мільйони: що сказав Микитась на записах НАБУ і чому там прозвучали прізвища Татарова, Симоненка та Стефанішиної
Антикорупційний суд вперше розгляне питання конфіскації активів російського олігарха

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності