Незаконне звільнення директора НАБУ. Детальний аналіз правознавця Миколи Хавронюка

На разі не існує жодної підстави для звільнення директора НАБУ із передбачених Законом «Про Національне антикорупційне бюро України». На цьому наголошує доктор юридичних наук та член правління Центру політико-правових реформ Микола Хавронюк.

Він пояснює, що парламент може ухвалити рішення про звільнення очільника Національного бюро з посади не лише за пропозицією не менш як третини народних депутатів України від конституційного складу, а й за наявності підстав, визначених законом.

“Ці дві умови повинні існувати одночасно. Тобто, якщо є пропозиція 150 народних депутатів України, але немає відповідної підстави, визначеної пунктами 6–12 частини 4 ст. 6 Закону, або якщо є така підстава, але не внесена вказана пропозиція, звільнення Директора Національного бюро з посади є неможливим”, – зазначає експерт.

Зокрема Хавронюк звертає увагу, що жоден обвинувальний вирок суду у кримінальному злочині стосовно Ситника не виносився. Крім того, директор НАБУ не підлягає притягненню до дисциплінарної відповідальності відповідно до закону, “оскільки не існує ні органу, який міг би винести рішення стосовно нього про притягнення до такої відповідальності, ні відповідної процедури”. Такі умови є частиною гарантій незалежності Директора НАБУ, роз’яснює Микола Хавронюк.

Є проста формула: не знаєш, як діяти, дій згідно із законом.Щодо підстав звільнення ДиректораНаціонального…

Опубліковано Хавронюком Миколою Пʼятниця, 7 лютого 2020 р.

Як відомо, 7 лютого у Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови про звільнення голови антикорупційного Нацбюро. Його ініціатори мотивують таке рішення тим, що Ситник “був визнаний судом корупціонером”, що є підставою для його звільнення. 

Однак це не відповідає дійсності та закону. Насправді  2019-го року Сарненський суд Рівненської області визнав очільника НАБУ винним в адміністративному порушенні під час відпочинку в Рівненській області та присудив штраф. Йдеться про складені Національною поліцією адмінпротоколи стосовно відпочинку  у мисливському господарстві, який нібито оплатили інші люди: директора НАБУ звинуватили в тому, що сума в 25 тис. грн за проживання у будиночках є «подарунком», який він не мав права отримувати. Через це Ситник потрапив до “реєстру корупціонерів” та мусить сплатити штраф у 3,4 тис. грн.

Водночас визнання винним в адміністративному порушенні не є підставою для звільнення директора НАБУ, що і підтвердив своім висновком професор Микола Хавронюк.

Більше того, обставини справи викликають сумніви в неупередженості суду та поліції. Нагадаємо, що у цій справі протоколи складали оперуповноважені з Департаменту захисту економіки Національної поліції, а вручала їх Ситнику також Нацполіція посеред дороги, зупинивши  авто, коли він прямував у відрядження до Харкова. 

Головним доказом у справі стали свідчення особи, яка цей відпочинок Ситнику “організувала” – бізнесмена Миколи Надейка. Останній вказав, що він оплатив відпочинок за власні кошти. 

Ситник і його друзі в суді підтвердили, що витрати у 25 тисяч гривень були поділені порівну між ними. Але це не стало аргументом як для суду, так і для поліції.

Учора, 7 лютого, Директор Національного антикорупційного бюро заявив, що оскаржить у Європейському суді з прав людини рішення суду, яким його було визнано винним у порушенні встановлених законом обмежень щодо отримання подарунків. А також дав зрозуміти, що за цією справою стоїть чинний міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, чий син Олександр був фігурантом справи НАБУ про закупівлю рюкзаків для військових за завищеними цінами.

“Це адміністративна справа – продовження історії з рюкзаками. Деякі міністри жадають помсти і, відповідно, роблять усе, щоб якось вплинути на моє перебування на посаді”, – заявив Ситник на прес-конференції.

Крім того, він заявив, що подав скаргу до Вищої ради правосуддя щодо тиску на суддів у його справі для ухвалення потрібного рішення.

Детальніше про спроби тиску глави МВС на правоохоронні органи читайте у нашій статті для “Української правди” – “Спрут Авакова: Як “тимчасовий міністр” нарощує свій вплив у силовому блоці”

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
У ВР хочуть зірвати конкурс на директора НАБУ і вчергове намагаються підірвати незалежність керівників антикорупційних органів
ВАКС стягнув 3,6 млн грн з голови Васильківського суду Максима Ковбеля у справі про цивільну конфіскацію

Читайте також

Всі новини
ЦПК скаржиться на конфлікт інтересів прокурора, який зливав справу Татарова та гуляв на його вечірці
ЦПК скаржиться до суду на бездіяльність Венедіктової через появу Байдена серед підписантів петиції щодо звільнення Татарова

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності