Підтримати

Неповага до суду і гострі висловлювання: у ВАКС два дні підряд слухали справу Мартиненка

У вівторок та середу 28 і 29 січня у Вищому антикорупційному суді (ВАКС) відбулися два засідання у справі екснардепа Миколи Мартиненка і його спільників, обвинувачених у розкраданні 700 млн грн з державних підприємств.

Усі два засідання відвели для зачитування всіма учасниками справи вступних промов. Першим виступив прокурор. Потім слово надали усім обвинуваченим та їхнім адвокатам. 

Під час своєї промови сам Мартиненко вчергове назвав справу політизованою, заявивши, що за нею стоять американці. Він також додав, що справа за відмивання розкрадених в Україні грошей, яка ведеться проти нього у Швейцарії, також сфабрикована. 

Особливої уваги потребує поведінка деяких учасників справи. Зокрема обвинувачений ексзаступник директора ДП “СхідГЗК” Руслан Журило дозволяв собі зневажливі висловлювання в бік прокурорів. Одного з них він називав “Льошою”, просив суд заборонити прокурорам посміхатися, а також назвав їх “ідіотами”.

Неповагу до суду проявив також Ігор Черезов, адвокат обвинуваченого заступника керівника НАК “Нафтогаз” Сергія Переломи. На початку засідання він почав вказувати головуючій судді Лесі Федорак, як треба перевіряти повноваження прокурора. А коли суддя намагалася пояснити свою думку, перебивав її, за що отримав попередження.

Примітно, що коли Федорак попередила Черезова, що звернеться до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатів через його поведінку, той сказав: “Буду вам вдячний”.  

Черезов також прямо сказав, що упереджено ставиться до прокурорів і додав, що один із них “деградує на своїй посаді”. Більше того, він періодично зневажливо жартував в бік прокурорів поза засіданням.  

Адвокатка “правої руки” Мартиненка Павла Скаленка, якій надали два місяці до 6 лютого для ознайомлення з матеріалами, попросила ще більше часу. Вона єдина з адвокатів, хто ще не виступив із промовою. Однак суд не надав їй часу, тож доведеться виступити на наступному засіданні 6 лютого. 

***
Слідкуйте за цією та іншими справами оперативно і з поясненнями на нашому каналі у Telegram: https://t.me/fuckcorruption

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
НАБУ взялося розслідувати брехню в декларації на понад 1,5 млн грн заступника міністра соцполітики після заяви ЦПК

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності