Неконституційність “незаконного збагачення” означатиме амністію для всіх посадовців — громадськість

11 ключових антикорупційних організацій закликали Конституційний суд не ставити майбутнє України під загрозу заради бажання політичної еліти безкарно грабувати країну.  

26 лютого з’явилася інформація про те, що Конституційний суд визнав неконституційною  статтю Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за незаконне збагачення посадовців.

За словами громадськості, таке рішення Конституційного суду призведе до закриття як мінімум 50 справ щодо ймовірного незаконного збагачення топ-посадовців, які наразі розслідує Національне антикорупційне бюро. Закриють також усі такі справи, які наразі слухаються у судах.

Більше того, декриміналізація незаконного збагачення порушує міжнародні зобов’язання України та може призвести до припинення співпраці з Міжнародним валютним фондом.

“Декриміналізація незаконного збагачення фактично означатиме забезпечення безкарності чиновників ціною значних фінансових проблем для всіх українців”, — йдеться у заяві громадських організацій.

У заяві йдеться також про те, що всі суб’єкти е-декларування отримають індульгенцію на сумнівні стаки, набуті протягом останніх двох із половиною років, після введення в дію відповідальності за незаконне збагачення у новій редакції.

Концепція е-декларування посадовців, на думку громадськості, взагалі буде зруйнована. “Система декларування перетвориться із механізму викриття корупційних статків та ініціювання притягнення до відповідальності на системи інформування населення про збагачення чиновників”, — йдеться у заяві.  

Злочин брехні в декларації також втратить значення, адже якщо набуття невиправданого майна стане законним, то “потреба” у неправдивому декларування зникне.  

Громадські організації підкреслили також, що юридичних підстав вважати злочин незаконного збагачення неконституційним та таким, що порушує презумпцію невинуватості, немає.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Рада наблизила Україну до виконання вимог щодо кандидатства в ЄС у протидії відмиванню коштів, проте залишися проблеми
У ВР хочуть зірвати конкурс на директора НАБУ і вчергове намагаються підірвати незалежність керівників антикорупційних органів

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності