Підтримати

Недобросовісні замовники більше не зможуть приховувати від аудиторів інформацію про своїх працівників-порушників

На розгляді Верховної Ради перебуває законопроект  про внесення змін до Закону України про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні №3357 від 17.04.2020.

Законопроєкт передбачає надання Державній аудиторській службі України (ДАСУ) повноважень на отримання персональних даних про посадових осіб-замовників публічних закупівель, без потреби отримувати згоду володільців персональних даних  (посадових осіб) згідно до вимог Закону України «Про захист персональних даних».

Центр протидії корупції (ЦПК) підтримує потребу таких законодавчих змін. І ось чому: наразі при виявленні Держаудитслужбою порушень недоброчесними замовниками законодавства у сфері публічних закупівель,  аудитори не мають змоги скласти протокол про адміністративне правопорушення. Це відбувається через те, що замовники не надають персональну інформацію про своїх службових осіб, посилаючись Закон України «Про захист персональних даних».

За 2019 рік Державна аудиторська служба України разом з її територіальними підрозділами провели 8816 моніторингів публічних закупівель. В ході моніторингу було зафіксовано порушення у 4884 закупівлях, усунути які так і не вдалось. Штрафи в судах за ст.164-14 КУпАП було накладено лише на 43 посадових осіб державних замовників. Таким чином, кількість притягнутих до відповідальності становить менше 1% від усіх зафіксованих та невиправлених порушень. Одна з основних причин такої ситуації – неможливість посадових осіб Державної аудиторської служби України отримати від керівників державних замовників (або в інший спосіб) персональні дані голів, секретарів та членів тендерних комітетів з метою внесення цих даних до постанов про притягнення до відповідальності за ст.164-14 КУпАП та передачі їх до судів.

Закликаємо головний Комітет ВРУ з питань бюджету підтримати законопроект .

Публікацію підготовлено експертами Центру протидії корупції в межах ініціативи з поліпшення доступу бізнесу до ринку публічних закупівель, що реалізовується за підтримки Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Понад 250 млн грн до держбюджету: Рада відновила велику приватизацію
Меблі замість ліків, “велике будівництво” та завищені ціни. ЦПК проаналізував рік ковідних закупівель
У Раді зареєстрували законопроєкт, який становить загрозу конкуренції на закупівлях

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності