НАЗК взялося за незадекларований годинник Hublot генпрокурорки Венедіктової

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) перевірить факт приховування генеральною прокуроркою Іриною Венедіктовою інформації щодо придбання дороговартісного годинника Hublot Big Bang за заявою Центру протидії корупції (ЦПК).  

У січні 2020 року Ірина Венедіктова, яка на той час виконувала обов’язки керівника Державного бюро розслідувань (ДБР), брала участь у координаційній нараді ДБР. На фото наради видно, що на руці Венедіктової елітний швейцарський годинник Hublot, вартість якого може коливатися від 5 до 10 тисяч євро. 

Так само дороговартісний годинник помічено на руці Венедіктової у березні 2020 року, вже на посаді генеральної прокурорки. 

У разі придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів (100 тис грн), закон вимагає повідомляти про це НАЗК. Утім, такого повідомлення від Венедіктової немає в реєстрі декларацій. 

Також у декларації чиновниці за 2019 рік немає жодної згадки про годинник. А в декларації 2015 року вона зазначала у власності два коштовних годинники, включаючи Hublot. 

Тож ЦПК звернувся до НАЗК з проханням провести перевірку та з’ясувати: чи Венедіктова не прозвітувала про купівлю годинника, чи свідомо не вказала його у декларації за 2019 рік. 

Нацагентство почало перевірку Венедіктової і надіслало вимоги про витребування необхідних документів для її здійснення, про що повідомило ЦПК у відповідному листі.

Венедіктова не захотіла пояснити громадськості, чому її годинника немає в декларації. У коментарях ЗМІ та в інтерв’ю вона не давала конкретної відповіді, казала, що порушень немає і нібито все чисто. Що ж, тепер доведеться пояснювати усе НАЗК”, — коментує ситуацію юрист ЦПК Андрій Савін.  

Якщо НАЗК підтвердить порушення, складе адміністративний протокол, а суд визнає Венедіктову винною в цьому адмінправопорушенні, пов’язаному з корупцією, то їй загрожуватиме звільнення з посади (частина 2 ст. 54 ЗУ “Про прокуратуру”).

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
У прокуратурі вдруге “відмазали” від відповідальності друга Татарова Симоненка, який їздив на Новий Рік у відпустку до Іспанії на Мерседесі
ЦПК та Автомайдан звернулися до Мін’юсту для конфіскації літаків та підприємств гауляйтера Запорізької області Балицького та його родини
ЦПК та Автомайдан звернулися до Мін’юсту щодо конфіскації активів російського олігарха Володимира Крупчака

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності