НАЗК відмовилася перевіряти декларацію головного УДОшника Банкової Гелетея

Національне агентство з питань запобігання корупції відмовилося проводити повну перевірку декларації за 2016 рік начальника управління державної охорони Валерія Гелетея.

Про це йдеться у листі Наталі Корчак у відповідь на запит Центру протидії корупції, який намагався ініціювати дану перевірку.

Відмова_Гелетей

Відповідне рішення в НАЗК ухвалили іще 3 листопада, утім до сьогодні його текст був відсутній на сайті Агентства.

Центр протидії корупцїі звернувся до НАЗК із заявою про перевірку декларації головного УДОшника після того, як журналісти програми «Схеми» з’ясували, що його родина користується елітним автомобілем Audi Q7 2016, якого немає в декларації високопосадовця.

У НАЗК повідомили, що цих підстав для перевірки декларації – недостатньо.

“НАЗК надіслали нам чергову відписку. Гелетей за посадою займає особливо важливе становище, тому його декларація підлягає обов’язковій повній перевірці без будь-яких додаткових підстав. Так написано в законі”, – розповідає юрист ЦПК Андрій Савін.

“Оскільки в сюжеті, на який міститься посилання у повідомленні, зафіксовано користування членами сім’ї суб’єкта декларування транспортним засобом у 2017 році, зазначена інформація може бути перевірена після подання декларації за 2017 рік”, – йдеться у відповіді за підписом голови НАЗК Наталі Корчак.

Раніше Центр протидії корупції повідомляв, що в Адміністрації Президента відмовилася проводити службове розслідування щодо головного Валерія Гелетея, який під час святкування свого ювілею міг використовувати працівників управління у власних інтересах – як обслугу та водіїв.

Як відомо, у серпні журналісти програми “Схем” з’ясували, що працівники УДО допомагали голові президентського Управління держохорони в проведенні його ювілею: звіряли списки гостей, приймали подарунки і квіти, організовували паркування vip-запрошених тощо. Журналісти стали свідками того, як працівник УДО Олександр Зубко привіз на свято невістку Гелетея, та зафіксували, як на цій же елітній Audi Q7 2016 року випуску Зубко возить сина генерала-полковника до школи.

У 2016-му, з’ясували журналісти, Audi з такими номерами була зареєстрована на тестя Гелетея – Олександра Поповича. Попри те, що родина головного УДОшника користується цим елітним авто, в декларації його немає.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Що має зробити влада, щоб отримати позитивну антикорупційну оцінку від ЄС: ЦПК розробив дорожню мапу виконання вимог Єврокомісії
Останній день співбесід серед кандидатів на директора НАБУ: машини з американських аукціонів та ігри з російських “однокласників”

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності