НАЗК почало повну перевірку декларації Дубінського, якій завадив Конституційний суд

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) почало повну перевірку декларації народного депутата від “Слуги народу” Олександра Дубінського у зв’язку з ознаками брехні в ній. Про це НАЗК повідомило Центру протидії корупції в офіційній відповіді на заяву. 

Як ми раніше повідомляли в рамках проєкту #ЗробимоЇхВізиРазом, 21 грудня 2019 року Дубінський отримав у подарунок від власної матері три автомобілі: Toyota Land Cruiser 2013 року, Mercedes-benz E 55 того ж року випуску, а також Mercedes-benz G 55 2009 року. 

ЦПК звернувся до НАЗК з цього приводу. Річ у тому, що зазначена в декларації нардепа вартість автомобілів і реальна сума у договорі дарування з матір’ю відрізняється на 2 млн 218 тисяч 800 грн. Це може свідчити про внесення недостовірних відомостей до декларації. 

У середу, 28 жовтня, НАЗК надіслало ЦПК листа, у якому зазначило, що від 26 жовтня почалася повна перевірка декларації нардепа. Водночас 28 жовтня Конституційний Суд оприлюднив рішення, яким неконституційними визнано низку положень закону “Про запобігання корупції”, зокрема щодо повноважень НАЗК. Тепер перевірку провести неможливо, а Дубінського неможливо буде притягнути до відповідальності, навіть якби недостовірні відомості підтвердилися.

Дубінський, як на колишнього журналіста, має дуже багато нерухомості і автівок. Численні переписування, дарування майна, нібито припинення шлюбу з дружиною — все це виглядає дуже підозріло, є ознаки ймовірних злочинів. Нарешті почалася повна перевірка, на підставі якої можна було б говорити про відповідальність Дубінського, але Конституційний суд подарував індульгенцію усім декларантам”, — коментує юрист ЦПК Денис Свириденко.

Варто додати, що ЦПК на початку жовтня звертався також до Офісу генерального прокурора із заявою про вчинення Дубінським злочину, а саме декларування недостовірних відомостей, ймовірна легалізація злочинних грошей і ухилення від сплати податків. 

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова вкотре продемонструвала усю фейковість інституту зняття депутатської недоторканності — не ініціювала кримінальне провадження, тому ЦПК проситиме суд зобов’язати Офіс генерального прокурора почати розслідування щодо нардепа. Засідання Печерського райсуду Києва з цього питання призначене на 3 листопада о 12.30.

Проте це не єдина ситуація, в якій ЦПК вбачає ознаки злочину. Ми також подали заяву до Офісу генерального прокурора про вчинення державної зради Дубінським. Це стосується його виступу під час прес-конференції разом із нардепом Андрієм Деркачем, якого США офіційно пов’язує із агентурою Кремля. Обидва заявили, що надіслали конгресменам США лист, у якому насправді були дезінформативні відомості з метою втручання у вибори Штатів. 

Також ЦПК звернулося до керівництва українських банків, в яких зберігаються активи Дубінського і родини. За новим законодавством, банки зобов’язані здійснювати посилений моніторинг активів публічних діячів з підвищеним ризиком.

Детально зі статками Дубінського та його родини, діяльністю нардепа, направленою на знищення євроатлантичного курсу України можна ознайомитися у досьє на сайті проєкту #ЗробимоЇхВізиРазом.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
AntAC’s letter to Atlantic Council regarding Akhmetov’s funding
Заява громадськості щодо катастрофічних екологічних наслідків бездіяльності Верховної Ради
Громадські організації закликають Президента заветувати зміни до закону про фінансування партій

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності