Підтримати

НАЗК перевірить голову СБУ Баканова через іспанську фірму

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) перевірить в рамках моніторингу порушення головою СБУ Іваном Бакановим заборони суміщати посади. 

Нещодавно журналісти-розслідувачі програми “Схеми” довідалися що Баканов є директором іспанської фірми. Компанія призупинила діяльність через проблеми з іспанським податковим законодавством. Проте фірма не ліквідована, а в іспанських реєстрах Баканов досі обліковується як її керівник.

Згідно з антикорупційним законодавством України, посадовці не можуть бути керівниками комерційних компаній. Центр протидії корупції надіслав заяву до НАЗК з проханням перевірити Баканова.

У НАЗК відповіли, що проведуть моніторинг ситуації з Бакановим та нададуть відповідну оцінку щодо дотримання ним вимог закону. Якщо порушення підтвердиться, НАЗК має скласти і направити до суду протокол, який вирішуватиме, чи винуватий Баканов. 

Цікаво як Баканов це пояснюватиме. У законодавстві вказано, що для такого порушення неважливо, чи отримує фірма прибуток і чи отримує дохід сам керівник компанії, який одночасно є посадовцем. Тобто порушенням є сам факт обіймання посади” — коментує юрист ЦПК Андрій Савін. 

Нагадаємо, що це не єдина перевірка Баканова Нацагентством. Раніше під час святкування дня народження депутата і бізнесмена Ігоря Суркіса Баканов, як і всі інші гості, отримав подарунок: шкіряну фоторамку, яка може коштувати 540 євро і книжку. 

Проте за антикорупційним законодавством посадовці не можуть отримувати подарунок вартістю, вищою від прожиткового мінімуму (2 тисячі грн).

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Заява громадськості щодо катастрофічних екологічних наслідків бездіяльності Верховної Ради
Громадські організації закликають Президента заветувати зміни до закону про фінансування партій
ЦПК виграв справу у Портнова у Верховному Суді

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності