Підтримати

НАЗК перевірить голову СБУ Баканова через іспанську фірму

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) перевірить в рамках моніторингу порушення головою СБУ Іваном Бакановим заборони суміщати посади. 

Нещодавно журналісти-розслідувачі програми “Схеми” довідалися що Баканов є директором іспанської фірми. Компанія призупинила діяльність через проблеми з іспанським податковим законодавством. Проте фірма не ліквідована, а в іспанських реєстрах Баканов досі обліковується як її керівник.

Згідно з антикорупційним законодавством України, посадовці не можуть бути керівниками комерційних компаній. Центр протидії корупції надіслав заяву до НАЗК з проханням перевірити Баканова.

У НАЗК відповіли, що проведуть моніторинг ситуації з Бакановим та нададуть відповідну оцінку щодо дотримання ним вимог закону. Якщо порушення підтвердиться, НАЗК має скласти і направити до суду протокол, який вирішуватиме, чи винуватий Баканов. 

Цікаво як Баканов це пояснюватиме. У законодавстві вказано, що для такого порушення неважливо, чи отримує фірма прибуток і чи отримує дохід сам керівник компанії, який одночасно є посадовцем. Тобто порушенням є сам факт обіймання посади” — коментує юрист ЦПК Андрій Савін. 

Нагадаємо, що це не єдина перевірка Баканова Нацагентством. Раніше під час святкування дня народження депутата і бізнесмена Ігоря Суркіса Баканов, як і всі інші гості, отримав подарунок: шкіряну фоторамку, яка може коштувати 540 євро і книжку. 

Проте за антикорупційним законодавством посадовці не можуть отримувати подарунок вартістю, вищою від прожиткового мінімуму (2 тисячі грн).

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Підозрювана в держперевороті Савченко та прихильниця ексрегіоналів: кого просувають в члени комісії з відбору керівника Бюро економічної безпеки
Депутати подалися у комісію з відбору керівника Бюро економічної безпеки – розповідаємо хто
До 35-х роковин трагедії на ЧАЕС ЦПК разом з партнерами відкрили виставку у Раді

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності