Підтримати

НАЗК перевірить брехню у декларації заступника мера Одеси

Національне агентство із питань запобігання корупції проведе повну перевірку декларацій заступника Одеського міського голови Олеся Янчука за 2015 і 2016 роки.

Про це ідеться у відповіді НАЗК на звернення Центру протидії корупції.

Нагадаємо, у серпні ЦПК передав до НАЗК матеріали про статки заступника мера Одеси Олеся Янчука Посадовець задекларував активів на 20 млн грн, але забув записати будинок дружини у 140 кв.м. на березі Дністровського лиману.

Активісти звернулися до НАЗК із вимогою перевірити достовірність даних з декларації, а самого заступника Труханова – на предмет незаконного збагачення та конфлікту інтересів.

Справа в тому, що дружина Янчука – Тетяна Міленіна – займається торгівлею на ринках і має декілька фірм. Водночас, її чоловік у міській раді на посаді заступника мера опікується питаннями торгівлі, рекламного ринку, громадського харчування, асоціаціями підприємців та бореться з нелегальними МАФами. Це, на думку антикорупціонерів, може створювати ситуацію конфлікту інтересів.

Як відомо, Олесь Янчук працює держслужбовцем в органах Одеської міської ради понад 10 років. Чиновник встиг попрацювати в командах трьох мерів при трьох президентах. До цього він заробляв на життя вчителем, інспектором на митниці та був заступником директора телерадіокомпанії. За роки роботи на державних посадах він офіційно заробив близько мільйона гривень.

Але статки родини Янчука значно зросли саме за його перебування на посаді заступника Труханова. З 2014 по 2016, коли Янчук був заступником мера, його активи виросли на 6 млн. грн. Так, у 2014-му він зазначив у декларації 2,7 млн грн. заощаджень, а в 2016 сума зросла вже до 8,5 млн. грн. Окрім того, чиновник з дружиною за 2 роки обзавівся новим BMW бізнес-класу за 100 тис. дол. та квартирою на 154 кв.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Венеційська комісія пропонує зобов’язати повторно подати декларації за 2020 рік, щоб уможливити покарання в’язницею за брехню у них
Рада підтримала в першому читанні ув’язнення за недекларування, рішення щодо чого раніше сфальшував Монастирський

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності