НАЗК передумало і візьметься за подарунок нардепа від ОПЗЖ Суркіса для Баканова

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) здійснює моніторинг щодо порушення головою СБУ Іваном Бакановим антикорупційного законодавства на ювілеї народного депутата від “Опозиційної платформи – За життя” та соратника Віктора Медведчука Григорія Суркіса. Раніше НАЗК відмовилося перевіряти ці факти, однак з приходом нового керівництва відповідь змінилася. 

Про це стало відомо із відповіді НАЗК на звернення Центру протидії корупції.

“За попереднього керівництва НАЗК ми завжди отримували формальні відписки, агентство не реагувало на звернення громадськості. Сподіваємося після перезавантаження НАЗК надалі користуватиметься законом, а не посадами. Як і в цій справі, НАЗК має надати оцінку діям Баканова та у разі підтвердження порушення, направити до суду протокол”, – коментує юрист Центру протидії корупції Андрій Савін.

Так, раніше журналісти оприлюднили інформацію про святкування ювілею Суркіса: його гостей та подарунки, які їм вручав депутат.  

Журналісти зафільмували, як гості ювіляра отримували від нього пакет з подарунком, зокрема і Баканов.  У пакеті була книга “Епоха Суркіса”, а також – фоторамка елітного бренду Fendi, в яку гості мали помістити оперативно роздруковану спільну з іменинником світлину.  

Саме така фоторамка з натуральної шкіри коштує  540 євро – це близько 15 тисяч гривень. Взявши цей подарунок, Баканов міг порушити вимоги закону України “Про запобігання корупції”, за якими  посадовцю заборонено брати подарунки, вартістю більше, ніж прожитковий мінімум для працездатних осіб (2 тисячі гривень).

Таким чином, якщо це порушення підтвердить суд, очільник СБУ може отримати штраф від 1700 до 3400 гривень та конфіскацію дорогої фоторамки.

Що цікаво, спочатку в НАЗК повідомили, що немає підстав для перевірки цього порушення. Зазначивши, що інформація не містить об’єктивних та достовірних відомостей щодо факту отримання подарунку Бакановим. 

Нагадуємо,  восени 2019 року парламент ухвалив президентський законопроєкт про перезавантаження НАЗК: це дозволило розпочати прозорий конкурс на нове керівництво агентства, результатом якого стало призначення на посаду Олександра Новікова  в січні 2020 року.

Саме після зміни керівництва НАЗК змінилася відповідь агентства, а саме – там нададуть оцінку можливого порушення Бакановим законодавства. 

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Останній день співбесід серед кандидатів на директора НАБУ: машини з американських аукціонів та ігри з російських “однокласників”
Третій день співбесід на посаду директора НАБУ: російські паспорти родичів кандидата та сумнівне походження готівки

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності