Підтримати

Нацполіція розслідує фальсифікацію конкурсу на голову Миколаївської ОДА, в якому переміг нардеп від БПП

Головне слідче управління Національної поліції України розпочало досудове розслідування за фактом несанкціонованого втручання Комісії з питань вищого корпусу державної служби в роботу системи тестування кандидатів за зайняття вакантної посади голови Миколаївської обласної державної адміністрації.

Про це йдеться у відповіді Нацполіції на запит Центру протидії корупції.

«Інформуємо, що на виконання ухвали Печерського районного суду м. Києва від 24.11.2016 №757/56760/16-к 08.12.2016 Головним слідчим управлінням Національної поліції за фактом несанкціонованого втручання Комісії з питань вищого корпусу державної служби в роботу системи тестування кандидатів на зайняття вакантної посади голови Миколаївської обласної державної адміністрації відкрито кримінальне провадження №12016000000000525, за ознаками кримінального порушення, передбаченого ч.2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислюваних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) КК України» – йдеться у відповіді заступника начальника відділу Головного слідчого управління Нацполіції С.Є.Лисенко.

Центр протидії корупції запідозрив, що результати тестового завдання Олексія Савченка могли бути сфальшовані та звернувся із заявою про злочин до Національної поліції. Утім, там почали досудове розслідування тільки після того, як ЦПК поскаржився на бездіяльність правоохоронців в суд і виграв його.

Як відомо, 6 жовтня президент Петро Порошенко призначив на посаду голови Миколаївської ОДА народного депутата від “Блоку Петра Порошенка” Олексія Савченка. Рекомендувала Савченка на посаду комісія з питань вищого корпусу держслужби за результатами конкурсу.

Журналісти програми «СХЕМИ» показали, що під час конкурсу Савченко припустився численних орфографічних помилок у письмовій презентації, а 40 питань тестових завдань склав за рекордну швидкість – 6 хвилин і 4 секунди, в той час як його конкуренту знадобилося на це 32 хвилин. Також кандидати повідомили «Схемам», що не мали можливості вибору пароля до комп’ютера, за яким проходило тестування.

Напередодні конкурсу низка миколаївських видань із посиланням на джерела в Адміністрації президента писали про те, що Савченко з високою вірогідністю стане керівником Миколаївської області.

Найвищі бали Олексій Савченко отримав від таких членів комісії: представниці президента Наталії Анненкової, очільника Національного агентства з питань державної служби Костянтина Ващенка, голови Національного агентства з питань запобігання корупції Наталії Корчак, голови Державної судової адміністрації Зеновія Холоднюка, заступника директора Інституту законодавства Верховної Ради України Артема Янчука, і від представниці Профспілки працівників державних установ України Тетяни Нікітіної.

Після розголосу про рівень грамотності нового очільника Миколаївщини комісія з питань держслужби перестала допускати журналістів “Схем” до зйомок перебігу конкурсів. Окрім того, комісія не публікує результати письмового тестування кандидатів на державні посади, а оголошує лише загальний бал за підсумками трьох етапів конкурсу. Так само члени комісії не оприлюднюють кількість балів, виставлених кожному кандидату за результатами всіх етапів конкурсу та фінального голосування.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Депутат від ОПЗЖ наплагіатив докторську дисертацію і просуває разом зі Слугами свого наукового керівника у комісію з відбору наступника Холодницького

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності