Нацполіція Авакова купила засоби захисту з 8-мільйонною переплатою у рідної “прокладки” МВС

27 березня Центр обслуговування підрозділів Нацполіції уклав договір на закупівлю засобів захисту із об’єднанням “Форт” Міністерства внутрішніх справ, яке спеціалізується на виробництві вогнепальної зброї. Сам “Форт” закупив ці товари у Китаю, виступивши звичайною прокладкою, що коштувало 8 млн грн платників податків.

Згідно з договором, термін поставки рукавичок, масок, костюмів та безконтактних термометрів був до 24 квітня. Загальна вартість зазначеної поставки становить 132 690 000 грн на умовах передоплати 100%.

Однак продаж медичних засобів захисту не є профільною спеціальністю “Форт”, яке займається зброєю. На запит Центру протидії корупції там повідомили, що всі товари були придбані у компанії “Sumec Electric Appliances Co., Ltd’.

Компанія з такою назвою зареєстрована у Великій Британії у 2019 році та має статус “сплячої”, тобто такої що не веде жодної діяльності. Її власником є громадянин Китаю Weiquan Hu. 

Порівнявши ціни, зазначені у договорі поставки та відповіді “Форт”, виходить, що за ці засоби захисту поліція переплатила у понад 8 мільйонів гривень. Адже кожну одиницю медичного захисту “Форт” купував у британської компанії китайського походження дешевше, продаючи Нацполіції дорожче. 

“Незрозуміло, чому поліція вирішила купувати та замовляти медичні товари у підприємства МВС “Форт”, а не купити у китайців напряму. Єдине пояснення в тому, що використавши своє підприємство у вигляді “прокладки” хотіли приховати маржу у 8 млн грн.. Саме ці 8 млн грн можна було б зекономити”, – коментує член правління Центру протидії корупції Олена Щербан.

Крім того, “Форт” повідомив, що розрахувався з китайською компанією 27 березня 2020 року, тобто в день отримання 100% передоплати від Нацполіції. Отже підпорядкована МВС компанія заплатила постачальнику гроші в той же день, коли отримала їх від Нацполіції.

Також цікавим є факт, що на відміну від інших закупівель “Форту”, які розміщені на “Прозорро”, у випадку з “Sumec Electric Appliances Co., Ltd’ відсутня будь-яка інформація про угоду. Хоча “Форт” є казенним підприємством і розміщує те, що закупляє на “Прозорро”.

Поділитись новиною

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності