Насіров намагався зняти арешт з елітних годинників

Колишній голова Державної фіскальної служби Роман Насіров, якого обвинувачують у незаконному розстроченні ренти за видобуток газу ексдепутату-втікачу Олександру Онищенку, під час засідання у Вищому антикорупційному суді (ВАКС) просив зняти арешт з годинника «Ролекс» і трьох годинників «Бріге».

За словами Насірова, він раптово згадав про існування елітних годинників, заарештовані ще 2017 року, і вирішив, що хоче повернути їх. Він додав, що у нього нібито “виникла потреба у користуванні” ними.

Насіров також заявив, що годинники зберігаються у детективів НАБУ, тож ті нібито можуть ними користуватися.

Судді ВАКС Ігор Строгий, Леся Федорак і Віктор Ногачевський відмовилися задовольняти клопотання Насірова і залишили елітні годинники під арештом. Адже пояснити, чому об’єктивно з годинників треба було зняти арешт, Насіров не зміг. 

Річ у тім, що це майно заарештоване, щоб за його рахунок потім компенсувати завдані збитки. Якщо, наприклад, Насірова визнають винним, то він повинен буде відшкодувати 36 млн грн. Частиною цих грошей будуть, власне, арештовані годинники. 

Нагадаємо, за даними слідства, Роман Насіров, зловживаючи своєю посадою, незаконно надав розстрочки зі сплати ренти у 2015 і 2016 роках компаніям екснардепа Олександра Онищенка, задіяним у так званій “газовій справі”. 

Результатом таких незаконних рішень є збитки, завдані державі на понад 2 млрд грн.

Після того як НАБУ та САП завершили справу та готували її для передачі до суду, Насіров через адміністративні суди намагався перешкодити цій кримінальній справі. Зокрема, намагався довести, що нібито виконував лише “церемоніальну функцію”, підписуючи незаконні розстрочки. 

Як Окружний адмінсуд Києва, так і Апеляційний адмінсуд “підтримали”  Насірова, задовольнивши його позов. Але Верховний суд скасував ці рішення, чим врятував слідство від додаткових труднощів в Антикорупційному суді.
Читайте оперативну інформацію про цю та інші справи на нашому каналі у Телеграмі: https://t.me/fuckcorruption

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Вищий антикорупційний суд засудив ексзаступника міністра Гримчака до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності