Підтримати

ЦПК запустили сайт про тендерних крадіїв та їх схеми

Команда “Центру протидії корупції” запустила новий проект УКР.АВ – www.ukr.aw, покликаний зробити публічною інформацію про чиновників та правоохоронців, які розкрадають бюджетні кошти.

На сьогодні борці з корупцією опублікували прізвища 230 осіб, які були помічені в більше ніж 300 корупційних справах.

Ми запустили цей проект, щоб кожен чиновник, який краде, чи правоохоронець, який покриває ці крадіжки, рано чи пізно були притягнені до відповідальностіє

Фактично, ми робимо те, що повинна була б робити прокуратура – описуємо юридичними термінами факти правопорушень, збираємо документи, докази та змушуємо наші правоохоронні органи розпочати провадження. Ключовим моментом є розірвання корупційних договорів та повернення грошей в державний бюджет.

Всі дії чиновників та правоохоронців ініціатори проекту розділяються на 2 категорії: підписав чи покрив. Мова йде про те, що спочатку юристи “Центру протидії корупції” звертаються до правоохоронних та контролюючих органів, вказуючи на правопорушення в діях чиновника, який підписав корупційну схему. Якщо ж прокурор, міліція, чи інші представники правоохоронних та контролюючих органів, покриваючи схему, не бачать порушення, то вони так само автоматично попадають до переліку правопорушників, а юристи оскаржують їх дії до вищої інстанції.

Більшість справ, описаних на сайті УКР.АВ, пов’язані з державними закупівлями. Станом на сьогодні команді “Центру протидії корупції” вдалося розірвати договорів та врятувати від розкрадання майже 3 млрд. гривень.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Понад 250 млн грн до держбюджету: Рада відновила велику приватизацію
Меблі замість ліків, “велике будівництво” та завищені ціни. ЦПК проаналізував рік ковідних закупівель
У Раді зареєстрували законопроєкт, який становить загрозу конкуренції на закупівлях

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності