НАБУ завершило розслідування “справи ВіЕйБі Банку”

НАБУ та САП завершили розслідування за підозрою 14 осіб у заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого Нацбанком “ВіЕйБі Банку”.

Розслідування за підозрою ще трьох осіб – фактичного власника “ВіЕйБі Банку” Олега Бахматюка, ексголови правління Дениса Мальцева та ексголови спостережної ради Наталії Василюк – виділене в окремі провадження, які зупинені через їх розшук.

У жовтні 2014 року “ВіЕйБі Банк” попросив надати йому стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна, але не надав усіх необхідних документів. Правління Національного банку України вирішило закрити на це очі й перерахувати “ВіЕйБі Банку” 1,2 млрд грн кредиту терміном на два роки. Незабаром банк визнали неплатоспроможним, а гроші ніхто не повернув.

Як виявилося, вартість нерухомості, яку передали в заставу, завищили майже в 25 разів.

Справа пройшла тернистий шлях до завершення розслідування. Сам власник “ВіЕйБі Банку” Бахматюк переховується за кордоном. Тим не менш Офіс Ірини Венедіткової вже рік блокує підписання документів для його екстрадиції з Австрії.

Днями Верховна Рада зробила Бахматюку й іншим банкірам подарунок. Парламент зіпсував законопроєкт 4547.

Якщо початкова редакція законопроєкту передбачала право Фондом гарантування вкладів фізичних осіб подавати цивільні позови в інтересах тих вкладників, які висунули вимоги щодо повернення своїх активів із збанкрутілого банку, то до другого читання була врахована поправка, яка дозволяє Фонду пред’являти такі позови лише “за дорученням таких осіб”.

Це означає, що для пред’явлення цивільного позову у кримінальному провадженні ФГВФО має спочатку отримати доручення від вкладника, який висунув вимоги щодо повернення наявних у збанкрутілому банку активів. Лише після цього ФГВФО зможе подати цивільний позов про відшкодування завданих збитків. В результаті у виграші власники банків, а не ошукані вкладники.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Пропозиція на 22 мільйони: що сказав Микитась на записах НАБУ і чому там прозвучали прізвища Татарова, Симоненка та Стефанішиної
Антикорупційний суд вперше розгляне питання конфіскації активів російського олігарха
Вищий антикорупційний суд засудив ексзаступника міністра Гримчака до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності