НАБУ взялося розслідувати брехню в декларації на понад 1,5 млн грн заступника міністра соцполітики після заяви ЦПК

Центр протидії корупції звертався до Національного антикорупційного бюро з заявою про злочин щодо можливого декларування недостовірної інформації (ст. 366-2 КК України) Першим заступником Міністра соціальної політики України Євгеном Котиком. Різниця між задекларованим Котиком майном та його ринковими цінами склала понад 1,6 млн грн. НАБУ почало розслідування. 

У своїй щорічній декларації за 2020 рік Євген Котик зазначив придбання у листопаді минулого року його дружиною Віталіною будинку площею 147.7 квадратних метрів в елітному котеджному містечку «Balaton Village»  у с. Нові Петрівці біля Києва всього лише за 560 972 грн та земельної  ділянки площею 0,075 га за 85 050 грн.

Своєю чергою, вартість готових будинків типу Дуплекс навіть меншою площею – у 125 кв.м та у понад два рази меншою земельною ділянкою близько 3 соток (0.03 га) складає мінімум 80 000 доларів США, що дорівнює близько 2,24 млн грн.

“Заступнику міністра Котику не загрожує ніяке жорстке покарання за брехню в декларації. За це він може подякувати Конституційному суду, який скасував цю норму, а також парламенту, який всіляко намагався уникнути в’язниці за недостовірне декларування. Хоча Венеційська комісія у своєму висновку щодо відновлення покарання за брехню в декларації рекомендувала передбачити повторне подання декларацій чиновниками, аби вони могли отримати справедливе покарання”, – коментує експерт ЦПК Антон Марчук. 

Також Котик задекларував придбання дружиною у листопаді 2019 року люксового автомобіля Acura MDX 2016 року випуску за ціною всього 271 311 грн, що при курсу долара США на дату купівлі (23.98 грн) склало 11 300 доларів США.

На сайті з продажу автомобілів вартість подібної автівки 2016 року випуску навіть станом на травень 2021 року становить у середньому 700 000 грн, а найдешевша пропозиція відновленого після ДТП автівки становить близько 590 000 грн.

Враховуючи, що різниця між задекларованим Котиком майном та його ринковими цінами склала понад 1,6 млн грн, юристи ЦПК звернулися до НАБУ.

Після звернення ЦПК до Вищого антикорупційного суду, НАБУ розпочало кримінальне провадження.

Нагадаємо, що після минулорічного свавільного рішення Конституційного Суду щодо декларування було скасовано кримінальну відповідальність за недекларування. 4 грудня 2020 року нардепи повернули кримінальне покарання за брехню в деклараціях, однак встановили занадто м’яке покарання, яке розкритикувала громадськість та міжнародні партнери.

Згодом Зеленський подав законопроєкт, яким відновлювалося покарання за недостовірне декларування. Депутати зробили все, аби не проголосувати його до дедлайну подачі декларацій за 2020 рік – тобто до 31 березня 2021. Адже так чиновники уникнули відповідальності за брехню в цій декларації. Законопроєкт щодо в’язниці за недекларування був зрештою прийнятий, однак із шкідливими поправками, які загалом спотворювали ідею декларування. Президент таку редакцію законопроєту заветував і опісля парламент проголосував його з хорошими пропозиціями. 

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Труханов під вартою. Меру Одеси обрали запобіжний захід у справі заводу «Краян»

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності