Підтримати

НАБУ відкрило кримінальну справу через незадекларовані апартаменти заступника прокурорської комісії у Маямі

Національне антикорупційне бюро відкрило кримінальну справу  через незадекларовану елітну нерухомість у Маямі (США) заступника голови Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів Віктора Шемчука. Підставою стала заява активістів Центру протидії корупції після журналістського розслідування.

Так, журналісти програми “Схеми” знайшли нерухомість родини Шемчука вартістю в сотні тисяч доларів, оформлену на його племінницю, але довірену йому особисто, – в Америці, у штаті Флорида поблизу Маямі.

Зокрема, 2010 року у містечку Авентура в житловому комплексі у MYSTIC POINTE  на той час 21-річна українська студентка Аліна Люба, та сама племінниця Шемчука, придбала квартиру на 128 квадратних метрів з панорамним виглядом на океан.

Ціна його склала — 325 тисяч доларів.

Станом на 2010 рік Люба була студенткою Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого і не мала доходів для придбання цих апартаментів.

Разом з тим, дівчина видала доручення на розпорядження всім своїм майном як в Україні, так і за кордоном самому Шемчуку.

Спершу довіреність діяла до 2015 року, потім була знову поновлена ще на 5 років – до 2022.

Ці дані журналісти отримали від джерел, але вони містяться в офіційному, хоча й закритому, реєстрі Міністерства юстиції України.

“Шемчук і його родина очевидно користуються цими апартаментами, але член КДКП швидше за все свідомо приховав їх та не вніс у декларацію. Це є порушенням закону, за що передбачена кримінальна відповідальність”, — коментує юрист Центру протидії корупції Андрій Савін.

Окрім того, як з’ясували журналісти, 2011 року за часів екс-президента Віктора Януковича, на той час народний депутат Шемчук придбав нерухомість у тому ж місті в житловому комплексі Alaqua Condominium за 219 тисяч доларів.  

Уже за два роки Шемчук продав цю нерухомість, але офіційно задокументована сума угоди явно занижена — усього 2 тисячі доларів. Це в сто разів менше ніж вартість квартири при купівлі.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Британська організація заявила про використання ІКЕА незаконно вирубаної української деревини
Канал “1+1” вісім років брехав Нацраді ТБ і радіо про частку Медведчука у власності і може бути позбавлений ліцензії
НАЗК перевірить голову СБУ Баканова через іспанську фірму

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності