Підтримати

На Донеччині хотіли розпиляти 5,5 млн грн на ремонті амбулаторії

Центр протидії корупції (ЦПК) добився розірвання договору з підставним учасником торгів на закупівлю капітального ремонту центру первинної медико-санітарної допомоги на Донеччині.

Мангушський центр первинної медико-санітарної допомоги на Донеччині у листопаді 2018 року оголосив тендер на закупівлю робіт з капітального ремонту медустанови. Очікувана вартість роботи складала 5,5 млн грн.

Участь у торгах взяли лише дві компанії: ПП “Стройтехно” та ПП “Елара-сервіс”. Переможцем стала перша фірма, з якою і уклали договір.

При цьому, “Стройтехно” запропонувало надати ремонтні послуги лише на 6 грн 36 коп дешевше, ніж конкурент. Примітно, що обидві компанії виставили пропозиції на сайті “Прозоро” майже одночасно — різниця у часі склала 14 хв.

Окрім того, юристи ЦПК виявили, що від серпня 2016 до березня 2019 обидві компанії, за даними ресурсу Clarity-Project, щонайменше 117 разів разом конкурували на тендерах, при цьому “Елара-сервіс” жодного разу не переміг.

При цьому документи обох компаній на сайт “Прозоро” завантажував автор з одним і тим самим іменем.

“Ці факти дають підстави вважати, що між учасниками таємна домовленість. Одна компанія бере участь, а інша створює видимість конкуренції, реально не маючи бажання перемагати на торгах”, — розповідає юрист ЦПК Олександр Литвин.

У зв’язку з цим активісти звернулися до Антимонопольного комітету з проханням дослідити проблему. Пізніше з інформації на “Прозоро” стало відомо, що договір між медзакладом і “Стройтехно” був розірваний.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Понад 250 млн грн до держбюджету: Рада відновила велику приватизацію
Меблі замість ліків, “велике будівництво” та завищені ціни. ЦПК проаналізував рік ковідних закупівель
У Раді зареєстрували законопроєкт, який становить загрозу конкуренції на закупівлях

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності