На Донеччині хотіли розпиляти 5,5 млн грн на ремонті амбулаторії

Центр протидії корупції (ЦПК) добився розірвання договору з підставним учасником торгів на закупівлю капітального ремонту центру первинної медико-санітарної допомоги на Донеччині.

Мангушський центр первинної медико-санітарної допомоги на Донеччині у листопаді 2018 року оголосив тендер на закупівлю робіт з капітального ремонту медустанови. Очікувана вартість роботи складала 5,5 млн грн.

Участь у торгах взяли лише дві компанії: ПП “Стройтехно” та ПП “Елара-сервіс”. Переможцем стала перша фірма, з якою і уклали договір.

При цьому, “Стройтехно” запропонувало надати ремонтні послуги лише на 6 грн 36 коп дешевше, ніж конкурент. Примітно, що обидві компанії виставили пропозиції на сайті “Прозоро” майже одночасно — різниця у часі склала 14 хв.

Окрім того, юристи ЦПК виявили, що від серпня 2016 до березня 2019 обидві компанії, за даними ресурсу Clarity-Project, щонайменше 117 разів разом конкурували на тендерах, при цьому “Елара-сервіс” жодного разу не переміг.

При цьому документи обох компаній на сайт “Прозоро” завантажував автор з одним і тим самим іменем.

“Ці факти дають підстави вважати, що між учасниками таємна домовленість. Одна компанія бере участь, а інша створює видимість конкуренції, реально не маючи бажання перемагати на торгах”, — розповідає юрист ЦПК Олександр Литвин.

У зв’язку з цим активісти звернулися до Антимонопольного комітету з проханням дослідити проблему. Пізніше з інформації на “Прозоро” стало відомо, що договір між медзакладом і “Стройтехно” був розірваний.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
ЦПК закликає відхилити законопроєкт, який суттєво збільшує верхній поріг для спрощених закупівель
Після звернень ЦПК “Охмадит” вирішив не купувати обладнання на 600 млн гривень у фірм з кримінальним шлейфом

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності