Підтримати

На Донеччині “дерибанять” майже 120 млн грн на реформі сільської медицини

Донецька обласна держадміністрація оголосила тендер на будівництво сільських амбулаторій на 116 млн грн у рамках президентської програми реформування сільської медицини. За кошти із держбюджету планують збудувати 21 амбулаторію у різних населених пунктах.

Тендер оголосили із порушенням, об’єднавши будівництво всіх 21 амбулаторій в один лот.

Це означає, що ймовірному підряднику потрібно за 15 днів ознайомитися з кресленнями, розробити кошторисну документацію на два десятки об’єктів в різних місцевостях і сформувати свою тендерну пропозицію. А згодом — розпочати одночасне будівництво по всій Донецькій області. Хоча сам проект договору не містить чітких чи хоча б приблизних термінів виконання, що також є порушенням закону.

Такі вимоги значно звужують можливу конкуренцію і не дозволять брати участь у тендері компаніям, які не можуть будувати одразу 21 об’єкт, навіть якщо вони зможуть запропонувати значно нижчу ціну за свою роботу. Це непрозорий тендер і ми плануємо його оскаржувати”,  — коментує юрист Центру протидії корупції Олексій Бойко.

Крім того Донецька обласна держадміністрація прописала у тендерній документації положення, згідно з якими цінові пропозиції учасники мають надсилати не через систему “Прозорро”, а безпосередньо на їхню електронну пошту.

Більше того, з кресленнями майбутніх амбулаторій учасники тендеру можуть знайомитися лише в приміщенні облдержадміністрації після письмового повідомлення.  

Тендер оголосили 17 жовтня, сам аукціон запланований на 2 листопада.

Загалом Донецька область отримала на розбудову сільської медицини 2018 року 150 млн грн. Розподіл коштів відбувся у липні, проте тендер оголосили лише наприкінці жовтня.

У липні 2018 Мінрегіонбуд затвердив перелік 21 амбулаторій, які планують збудувати у Донецькій області. Будівництво ще двох затвердили у вересні.

Нагадаємо, що 2017 року Верховна Рада ухвалила ініційований Президентом законопроект про розвиток сільської медицини.

На втілення президентського закону про сільську медицину місцевим бюджетам у 2018 році виділили 5 млрд грн субвенції з державної казни.

За ці кошти місцева влада повинна протягом 2018 року реалізувати заходи, спрямовані на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості. Зокрема побудувати 512 сільських медичних амбулаторій.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Понад 250 млн грн до держбюджету: Рада відновила велику приватизацію
Меблі замість ліків, “велике будівництво” та завищені ціни. ЦПК проаналізував рік ковідних закупівель
У Раді зареєстрували законопроєкт, який становить загрозу конкуренції на закупівлях

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності