На Донеччині “дерибанять” майже 120 млн грн на реформі сільської медицини

Донецька обласна держадміністрація оголосила тендер на будівництво сільських амбулаторій на 116 млн грн у рамках президентської програми реформування сільської медицини. За кошти із держбюджету планують збудувати 21 амбулаторію у різних населених пунктах.

Тендер оголосили із порушенням, об’єднавши будівництво всіх 21 амбулаторій в один лот.

Це означає, що ймовірному підряднику потрібно за 15 днів ознайомитися з кресленнями, розробити кошторисну документацію на два десятки об’єктів в різних місцевостях і сформувати свою тендерну пропозицію. А згодом — розпочати одночасне будівництво по всій Донецькій області. Хоча сам проект договору не містить чітких чи хоча б приблизних термінів виконання, що також є порушенням закону.

Такі вимоги значно звужують можливу конкуренцію і не дозволять брати участь у тендері компаніям, які не можуть будувати одразу 21 об’єкт, навіть якщо вони зможуть запропонувати значно нижчу ціну за свою роботу. Це непрозорий тендер і ми плануємо його оскаржувати”,  — коментує юрист Центру протидії корупції Олексій Бойко.

Крім того Донецька обласна держадміністрація прописала у тендерній документації положення, згідно з якими цінові пропозиції учасники мають надсилати не через систему “Прозорро”, а безпосередньо на їхню електронну пошту.

Більше того, з кресленнями майбутніх амбулаторій учасники тендеру можуть знайомитися лише в приміщенні облдержадміністрації після письмового повідомлення.  

Тендер оголосили 17 жовтня, сам аукціон запланований на 2 листопада.

Загалом Донецька область отримала на розбудову сільської медицини 2018 року 150 млн грн. Розподіл коштів відбувся у липні, проте тендер оголосили лише наприкінці жовтня.

У липні 2018 Мінрегіонбуд затвердив перелік 21 амбулаторій, які планують збудувати у Донецькій області. Будівництво ще двох затвердили у вересні.

Нагадаємо, що 2017 року Верховна Рада ухвалила ініційований Президентом законопроект про розвиток сільської медицини.

На втілення президентського закону про сільську медицину місцевим бюджетам у 2018 році виділили 5 млрд грн субвенції з державної казни.

За ці кошти місцева влада повинна протягом 2018 року реалізувати заходи, спрямовані на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості. Зокрема побудувати 512 сільських медичних амбулаторій.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
ЦПК закликає відхилити законопроєкт, який суттєво збільшує верхній поріг для спрощених закупівель
Після звернень ЦПК “Охмадит” вирішив не купувати обладнання на 600 млн гривень у фірм з кримінальним шлейфом

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності