На Дніпропетровщині віддали 120 млн грн компанії, власників якої розшукувало ФБР

Дніпропетровська ОДА за результатами 10 тендерів уклала договори на будівництво та ремонт шкіл і садочків на майже 120 мільйонів гривень з компанією «БУДМАКС-КОМПАНІ». Цікаво, що ця компанія та її єдиний конкурент на тендерах — ТОВ «КОМУНАЛЬНИК» належать до орбіти братів Дубинських, які перебували у розшуку ФБР.  Також ці компанії є фігурантами кримінального провадження за розкрадання бюджетних коштів.

Так, протягом липня 2017 — березня 2018 ці дві компанії розіграли між собою 10 тендерів департаменту капітального будівництва Дніпропетровської ОДА на будівництво чи реконструкцію об’єктів соціальної інфраструктури, серед яких школи та дитсадки, на загальну суму у 117 мільйонів гривень.

У всіх цих десяти закупівлях переможцем стало ТОВ «БУДМАКС-КОМПАНІ», «змагаючись» лише з однією компанією — ТОВ «КОМУНАЛЬНИК». Інших конкурентів — не було.

«Це важко назвати конкуренцією, оскільки компанії взагалі не торгувались між собою. Очевидно, що компанія «Комунальник» була суто «технічним» учасником заведеним виключно для імітації торгів. Як виявилося, компанії до всього ще й є фігурантами кримінального провадження про розкрадання близько 100 мільйонів бюджетних коштів», — стверджує юрист ЦПК Олена Щербан.

Про вдавану конкуренцію свідчить фактична відсутність торгів та однакове оформлення документів компаніями щодо яких поліція вже розслідує кримінальне провадження за фактом ймовірного розкрадання понад 100 мільйонів бюджетних коштів під час інших тендерів.

УХВАЛА

У відкритих джерелах можна знайти інформацію, що брати, про яких йдеться в ухвалі суду, це Володимир і Леонід Дубинські, які перебувавали у розшуку ФБР за шахрайство.

Знімок екрана 2018-04-13 о 10

Важливо відмітити, що ТОВ «КОМУНАЛЬНИК» у всіх десяти закупівлях не подавало до тендерної пропозиції банківські гарантії, які вимагалися Департаментом капітального будівництва Дніпропетровської ОДА. Тобто ця фірма заздалегідь «здалася» та очевидно не мала наміру вигравати торги.

Про змову з метою заволодіння бюджетними коштами компаній-”конкурентів” ще може свідчити схоже зовнішнє оформлення деяких поданих учасниками документів: однакові шрифти та  порядок розташування слів і навіть однакові орфографічні та стилістичні помилки.

Центр протидії корупції звертається до Антимонопольного комітету України, аби останній розслідував цю змову та оштрафував змовників з одночасним внесенням до “чорного списку” АМКУ.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Міноборони вперше за час великої війни провело відкриті закупівлі їжі для ЗСУ. Як і прогнозував ЦПК, відомі рітейлери не змогли взяти в них участь, а частину тендерів виграли старі постачальники
Міноборони опублікувало тендери на харчування для ЗСУ на 24 млрд грн. Через вимоги тендерів рітейлери все ще не зможуть в них перемогти

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності