Минулого року активісти на 6 млрд грн оскаржили нечесних тендерів

Протягом 2017 року активісти оскаржили близько 300 нечесних закупівель на понад 6 млрд грн.

За період від січня 2017 до липня 2018 включно ЦПК добився скасування закупівель та розірвання договорів на загальну суму 290,2 млн грн.  

Також завдяки скаргам юристів ЦПК Антимонопольний комітет України оштрафував недобросовісних учасників за змови на торгах на 1,36 млн грн.

Активісти виокремили ключові “схеми” зловживань під час публічних закупівель. Серед них перемоги пов’язаних між собою компаній, перемоги компаній із так званого “чорного списку” Антимонопольного комітету, змови учасників між собою на торгах чи перемоги на тендерах компаній, що мають ознаки фіктивності.

Також серед порушень — навмисне “дроблення” закупівель на частини, щоб уникнути “європейських” торгів.

Крім того активісти виокремлюють такі схеми як дискримінація учасників чи вибіркове ставлення до учасників тендерів. У першому випадку замовник завідомо прописує умови тендеру під конкретну компанію. У другому — замовник по-різному ставиться до однакових порушень учасників тендеру.

“Ці основні схеми дозволяють віддавати мільйони бюджетних коштів у руки недобросовісних чи навіть фіктивних компаній. А покарань за такі дії фактично немає. Адже аналіз судових рішень показав, що фактично за півтора роки — від 2017 до липня 2018  — є лише 33 судових вироки щодо вчинення злочинів під час тендерів”, — зазначає юрист ЦПК Денис Свириденко.

Детальніше у звіті:
https://antac.org.ua/publications/poza-kontrolem-yak-vidmyvayut-miljony-na-shemah-pid-chas-tenderiv-ta-chomu-ne-pratsyuje-derzhaudytsluzhba/

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
ЦПК закликає відхилити законопроєкт, який суттєво збільшує верхній поріг для спрощених закупівель
Після звернень ЦПК “Охмадит” вирішив не купувати обладнання на 600 млн гривень у фірм з кримінальним шлейфом

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності