Підтримати

Міграційна служба розпиляла 6 мільйонів на ремонті притулку для біженців

Державна фінансова інспекція виявила, що вартість робіт з реконструкції пункту тимчасового розміщення біженців в Яготині Київської області завищили майже на 6 мільйонів гривень.

Тендер на переобладнання гуртожитку медучилища під притулок для біженців з Близького Сходу Державна міграційна служба провела в листопаді минулого року. Підряд на безальтернативній основі віддали фірмі “Завод Луч”, яка раніше вже виконувала на об’єкті деякі роботи.

“Замовник виділив будівельній компанії 26,7 мільйона гривень. Таким чином, фактично кожна четверта гривня була використана не за призначенням. Тобто осіла в кишенях нечистих на руку ділків. Центр протидії корупції має намір звернутись до прокуратури з заявою про злочин та  вимагати покарання шахраїв, які розікрали 6 мільйонів державних коштів”, – каже юрист Центру протидії корупції Сергій Миткалик.

ДФІ також визнала, що Міграційна служба безпідставно допустила до тендеру тільки одну фірму, віддавши “жирний” підряд без конкурсу. Більше того, фірма, якій доручили ремонт, збрехала про наявність у її працівників достатніх професійних навиків. Всі виявлені порушення спрямовано до прокуратури Київської області.

Як відомо, будівництво притулку для біженців розпочалося в 2004 році. Крім державних грошей залучалися кошти Європейського Союзу, однак ремонт тривав досить мляво. Процес зрушив з мертвої точки минулого року, коли Уряд України виділив черговий транш.

У державній міграційній службі України зазначають, що відкриття пункту для тимчасового розміщення біженців в Яготині – це частина зобов’язань, взятих Києвом перед Європою в рамках безвізових перемовин.

Проте подальша доля притулку під питанням, так як місцеві жителі виступили проти розміщення біженців з Близького Сходу в Яготині.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Закликаємо Кабмін зупинити відкат закупівельної реформи
Інститут раку прикриває дерибан 12 млн грн, незважаючи на зобов’язання розірвати договори з “потрібною” фірмою
Громадські організації закликають міністра економіки утриматися від поспішних змін у Prozorro

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності