Підтримати

Майже 300 новоспечених депутатів поповнили Реєстр публічних діячів. Що це для них означає

У четвер 29 серпня відбулося перше засідання парламенту ІХ скликання. 299 новообраних депутатів поповнили Реєстр національних публічних діячів Центру протидії корупції (ЦПК). Хочемо нагадати новообраним депутатам, що необхідно попередити свої обслуговуючі банки про зміну статусу, аби уникнути блокування рахунків. 

124 депутати ІХ скликання уже займали посади, через які ЦПК їх вніс до Реєстру раніше. 

Так, згідно з законом народні депутати належать до категорії національних публічних діячів (Politically Exposed Persons або скорочено PEPs).

Для фінансових установ вони є клієнтами високого ризику, тому  банки зобов’язані посилено контролювати фінансові операції таких клієнтів, з’ясовувати походження коштів на рахунках та походження їх статків. Це стосується також їхніх родичів, наближених осіб і пов’язаних компаній.

ЦПК спростив роботу для фінансових установ і створив сайт pep.org.ua — єдиний відкритий реєстр національних публічних діячів PEP, який працює від 2016 року.

Він допомагає банкам ідентифікувати публічних діячів серед своїх клієнтів і містить понад 30 тисяч документально підтверджених записів, зокрема, про українських політиків, керівників органів прокуратури, голів та суддей Конституційного та Верховного судів, голів апеляційних судів та високопоставлених силовиків.

Що стосується старих нардепів, то їхній статус національних публічних діячів та відповідні застереження для роботи з фінансовими установами зберігаються протягом трьох років після складання повноважень.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Британська організація заявила про використання ІКЕА незаконно вирубаної української деревини
Канал “1+1” вісім років брехав Нацраді ТБ і радіо про частку Медведчука у власності і може бути позбавлений ліцензії
НАЗК перевірить голову СБУ Баканова через іспанську фірму

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності