Підтримати

Матіос надав активістам й суду замальоване рішення, яким засекретив декларації своїх прокурорів – документ

Військова прокуратура надала суду замальовану постанову Анатолія Матіоса, якою той змусив НАЗК прибрати з Реєстру декларації понад сотні військових прокурорів.

Про це повідомляє юрист громадської організації Олена Щербан, яка отримала доступ до документів, наданих суду Військової прокуратурою.

Більша частина тексту рішення Матіоса, який представники Військової прокуратури надали суду та ЦПК, виявилася заретушованим чорним маркером. Встановити його зміст – неможливо, кажуть в громадській організації.

Постанова Матіоса 1 Постанова Матіоса 2 Постанова Матіоса 3 Постанова Матіоса 4

Окружний адміністративний суд, де слухається справа ЦПК проти Анатолія Матіоса за засекречення декларацій, долучив покреслені документи до матеріалів справи та відмовився вимагати у Військової прокуратури читабельний текст цього рішення.

Натомість суд вирішив, що справу можна почати розглядати по суті без ознайомлення зі змістом документу, що став предметом позову активістів.

“Цим рішенням суд позбавив нас можливості коректно сформувати наші вимоги, а це створює підстави для відмови нам у задоволенні позову до Матіоса”, – вважає юрист ЦПК Олена Щербан.  

Зокрема, йдеться про конкретну постанову керівника Військової прокуратури Анатолія Матіоса “про застосування спеціальних заходів безпеки” до співробітників, що беруть участь у розслідуванні кримінальної справи “за фактами розв’язання та ведення представниками влади та Збройних сил Російської Федерації агресивної війни проти України”.

Ці заходи передбачали заборону на публікацію інформації про слідчих та прокурорів Матіоса у публічних реєстрах, зокрема, і Реєстрі декларацій. Однак текст із описом конкретних вимог до НАЗК та інших органів виявився заретушованим. Саме на підставі цієї постанови НАЗК вилучило з публічної частини реєстру понад сотню електронних декларацій прокурорів Військової прокуратури. Скільки насправді декларацій було приховано – невідомо.

Юристи ЦПК двічі вимагали суд зобов’язати прокурорів надати читабельний текст рішення і навіть подали клопотання про його примусове тимчасове вилучення у Матіоса для ознайомлення судом і сторонами процесу. Однак суд ЦПК відмовив і сказав, що клопотання активістів “не на часі”.

Витяг з журналу

«Витребування постанови у повному обсязі є не на часі, оскільки це, фактично, задоволення позову, тому ми зможемо повернутися до цього пізніше, за потреби», – постановив суддя Володимир Келеберда.

У громадській організації назвали дії суду упередженими і перенесли засідання для уточнення позовних вимог. Наступне засідання суду заплановане на 6 грудня 2017 року.

Нагадаємо, судова тяганина за позовом ЦПК до Матіоса та Національної агенції запобігання корупції (НАЗК) триває вже півроку. ЇЇ приводом стало рішення військового прокурора Матіоса приховати декларації працівників військової прокуратури. У ЦПК вважають рішення Матіоса та НАЗК незаконними. У травні активісти подали позов до суду, у червні Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження у цій справі.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Громадські організації закликають Парламент якнайшвидше ухвалити Антикорупційну стратегію 2021–2025

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності