Матіос хоче повернути паперові декларації для військових і засекретити їх

Військовий прокурор Анатолій Матіос пропонує народним депутатам зареєструвати законопроект, який дозволить необмеженому колу військовослужбовців подавати замість електронних декларацій – паперові, які все одно будуть засекречені й приховані від очей громадськості.

За нашою інформацією, наразі охочих зареєструвати даний проект серед народних депутатів не знайшлося.

Прикметно, що сам проект документу з’явився після того, як Центр протидії корупції подав до суду позов проти військового прокурора, яким просив визнати його дії з приховування декларацій низки військових прокурорів – протизаконними.

Нагадаємо, у квітні цього року аналітики проекту “Деклараціїповідомили про зникнення з Реєстру НАЗК понад 200 е-декларацій працівників ГПУ та військових прокуратур. До цього сайт НАЗК тиждень не працював через ніби-то “технічні роботи”. Пізніше у НАЗК повідомили, що декларації засекретили через постанову головного військового прокурора Анатолія Матіоса.

Більшість держслужбовців, чиї декларації приховані, – працівники Генеральної прокуратури України та військових прокуратур. Серед них, зокрема, заступники Головного військового прокурора Віктор Король і Дмитро Борзих, начальник слідчого відділу Головної військової прокуратури ГПУ Сергій Личик та Військовий прокурор Маріупольського гарнізону Олег Улановський.

Усі зниклі документи про статки чиновників збережені проектом “Декларації”.

Зміни стосовно декларування, запропоновані проектом Матіоса, покликані убезпечити військового прокурора від кримінальної відповідальності за винесене ним незаконнt рішення. Також в проекті є зміни, які уповноважують НАЗК на власний розсуд вилучати з публічної частини Реєстру декларації осіб, до яких треба застосувати “заходи спеціальної безпеки”.

Окрім того, проект закону Матіоса дозволить:

  • військовим чиновникам зі Збройних Сил та Держспецзв’язку подавати в НАЗК паперові декларації
  • вилучати за рішенням “органів, що забезпечують безпеку” відомості про всіх “секретних” і не дуже військових з публічної частини всіх державних реєстрів
  • прибирати з Реєстру та віднести до “інформації з обмеженим доступом” декларації осіб, “які виконували завдання в інтересах оборони України та її безпеки під час проведення мобілізації, підготовки та безпосередньої участі у веденні воєнних (бойових) дій, у тому числі на території проведення АТО, забезпеченні їх проведення”. Тобто, будь-якого, кому не захочеться світити своїми статками.

У ЦПК вважають протиправним вилучення електронних декларацій низки посадових осіб військової прокуратури з Єдиного державного реєстру, а тому 30 травня подали в суд на Матіоса та НАЗК. Станом на 14 червня засідання у справі призначено не було.

Позов Матіос

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Офіс Генпрокурора незаконно розпочав повторну спецперевірку щодо “свого” кандидата на посаду керівника САП. Описуємо, у чому загроза

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності