Підтримати

Мартиненко сприяв російській компанії Skoda JS у виграшах тендерів в Україні за допомогою підставних конкурентів

Чеська компанія з російським корінням Skoda JS a.s. вигравала тендери в держпідприємства НАЕК “Енергоатом” на поставку обладнання для атомних станцій за допомогою підставних конкурентів. Згідно з представленими в суді антикорупційними прокурорами доказами, сприяв у цьому екс-нардеп Микола Мартиненко. Відкати від таких тендерів надходили на рахунки офшорки нардепа.

11 лютого в Шевченківському суді міста Києва відбулося чергове судове засідання у справі за обвинуваченням колишнього нардепа Миколи Мартиненка. Суд досліджував документи щодо закупівель держпідприємством НАЕК “Енергоатом” обладнання у чеської компанії «Skoda JS a.s.».

У суді дослідили документацію щодо 6 контрактів, підписаних з компанією «Skoda JS a.s.» на загальну суму 6,4 млн гривень.

Прокурор Роман Симків у судовому засіданні вказав, що за результатами всіх цих контрактів компанія «Skoda JS a.s.» перерахувала частину оплати панамській компанії «Bradcrest Investment S.A.».

Власником останньої, як вже досліджувалося в суді, є сам Микола Мартиненко.

5 із цих 6 вивчених у суді договорів отримала чеська компанія за результатами відкритих торгів. Вивчені в суді документи підтверджують, що «Skoda JS a.s.» вигравала тендери держпідприємства НАЕК “Енергоатом” завдяки змові з пов’язаними компаніями.

Наприклад, ТОВ «Проатом» виконуючи роль конкурента «Skoda JS a.s.» подавав у якості своєї пропозиції на тендери документи отримані у самої «Skoda JS a.s.».

Так, ТОВ «Проатом» подавав довідки «Skoda JS a.s.» про наявність працівників та спеціалістів відповідної кваліфікації, документи про наявність досвіду виконання аналогічних робіт та інші документи.

Вказане свідчить про те, що компанія  «Skoda JS a.s.» виходила одночасно на тендер «на пряму» та через компанію «Проатом» та інших псевдоконкурентів.

Крім того, подані пропозиції як самої «Skoda JS a.s.» так і «Проатому» не відповідали вимогам самого тендеру. За законом, такі пропозиції учасників тендеру мали би бути відхилені, що й підтвердила Державна фінансова інспекція у своїх висновках.

Після укладання контрактів «Skoda JS a.s.» залучала ТОВ “Проатом” до виконання угод в якості субпідрядника.

Також, у ході засідання з’ясувалося, що оплата за результатами закупівлі здійснювалася за рахунок залучення кредитних коштів від Чеського експортного банку на 85% з відстрочкою на 5 років.

По серед засідання суд змушений був оголосити перерву, через раптовий вихід із залу судових засідань одного із обвинувачених — Руслана Журило, який просто без жодних клопотань та попереджень вийшов із зали суду на перекур.

Наступне судове засідання відбудеться 19 лютого о 9.00.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Венедіктова проігнорувала засідання комітету Ради, на якому розглядали незаконне закриття справи Бахматюка
АНОНС — Антикорупційний комітет Ради розбиратиметься зі справою Бахматюка, яку “зливає” Венедіктова

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності