Підтримати

Луценко преміював Холодницького на півмільйона грн, незважаючи на догану

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький від вересня 2018 року отримав понад 436 тис. грн премії, незважаючи на догану після “акваріумних плівок”. Раніше він скаржився журналістам, що рік не отримуватиме премій.

Про те, що Холодницький отримував премії протягом вересня-грудня 2018 року стало відомо з відповіді Генпрокуратури на запит Центру протидії корупції.

Як відомо, 26 липня 2018 Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів притягнула до дисциплінарної відповідальності та наклала на Холодницького стягнення у виді догани через записи з кабінету керівника САП.

Із оприлюднених записів розмов із кабінету Холодницького з’ясувалося, що керівник САП радив своєму товаришеві — свідку в справі, як поводитися на допитах і як свідчити, інформував фігурантів справ про хід розслідувань, а також надавав незаконні вказівки прокурорам і порушував норми етики щодо спілкування з підлеглими.

Проте на думку прокурорської комісії, Холодницький не наговорив на звільнення, тому його вирішили залишити на посаді та обмежитись лише доганою.

Після цього керівник САП скаржився журналістам, що через догану він рік буде без премії. Однак він фактично не отримав премію лише за серпень 2018 року, оскільки наказ про догану Луценко виніс 16.08.18.

Хоча очевидно він знав, що згідно з Положенням про преміювання працівників органів прокуратури, Національної академії прокуратури України та членів Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, премія не виплачується працівникам за місяць, у якому накладено дисциплінарне стягнення. Це положення оновив генпрокурор Юрій Луценко 2017 року.

Замість звільнення з посади за знищення справ, Холодницький відбувся лише доганою та місяцем без премії. Більше того, лише за чотири останні місяці 2018 року платники податків заплатили йому майже мільйон гривень. Генпрокурор Луценко ще й щомісяця виписував йому премії, замість підписати підозру за “акваріумні плівки””, — коментує голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Від вересня Холодницькому нараховували щомісячну премію, яка залежить від його окладу в 63,4 тисячі гривень.

Окрім того, Луценко в порушення свого ж положення нагородив Холодницького премією з нагоди дня прокуратури в розмірі 40 % від фонду оплати праці приблизно 35 тисяч грн. Адже згідно з п. 8 цього положення, з нагоди свят премії не можуть виплачуватися у випадку наявності дисциплінарного стягнення.

Зауважимо, що Холодницького за гроші платників податків незаконно охороняють дев’ять військовослужбовців УДО, які й знайшли засоби прослуховування у кабінеті керівника САП під час відповідної перевірки.

Нагадаємо також, що Служба безпеки України з червня 2018 року розслідує кримінальну справу щодо дій керівника САП Назара Холодницького, за ознаками кримінальних правопорушень — підбурювання свідка до до створення штучних доказів захисту і розголошення відомостей розслідування.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Скандальний суддя ОАСК з “плівок Вовка” може розглядати справу про заборону Центру протидії корупції
11 друзів корупції: що відомо про суддів КСУ, які атакували антикорупційне законодавство
Венедіктова відмовилася відкривати кримінальну справу щодо держзради Деркача і Дубінського

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності