Підтримати

Ліквідація військових прокуратур та обов’язкова атестація: який невідкладний законопроект подав Зеленський

Глава держави Володимир Зеленський ініціює зміни в органах прокуратури: зокрема пропонує зменшити їхній штат до 10 тисяч, а всім охочим залишитися на посадах – пройти обов’язкові іспити та співбесіду.

Про це йдеться в його Проекті Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури (1032).

Згідно з документом, генпрокуратура стає Офісом Генерального прокурора, регіональні прокуратури – обласними, місцеві прокуратури – окружними. Тим часом військові прокуратури ліквідовуються. Водночас передбачено можливість створення спеціалізованих прокуратур.

Усі прокурори, які хочуть залишитися в системі прокуратури, пройдуть атестацію, яка складатиметься із іспиту із практичним завданням та співбесіди. Лише після успішного складання атестації прокурори зможуть розраховувати на підвищення зарплат або ж премії.

Крім того, законопроект закладає основи для електронного документообігу, який має витіснити неефективну паперову тяганину.

Президент пропонує зупинити діяльність Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів до 1 січня 2021 року та фактично звільнити її чинних членів КДКП. На цей час розгляд дисциплінарних справ перекладається на кадрові комісії. Такі комісії будуть діяти в Офісі Генпрокурора та обласних прокуратурах. Вони забезпечуватимуть і добір нових прокурорів на вакантні посади.

Також генпрокурор отримує право звільняти прокурорів Офісу генпрокурора та адміністративних посадовців без жодних погоджень з Радою прокурорів, як це передбачено зараз.

Більше про цей законопроект та інші надважливі пропозиції у сфері реформи судів, прокуратури, антикорупції та кримінальної юстиції читайте в нашому матеріалі для Української правди.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності