Підтримати

Київські чиновники закупили ліки для онкохворих в три рази дорожче МОЗу

Київська міська державна адміністрація за гроші столичного бюджету придбала препарати для лікування онкології в 3 рази дорожче, ніж Міністерство охорони здоров’я.

Так, препарат “Доцетаксел – Віста”, який МОЗ минулого року – вже після падіння гривні – закупив за 3210 грн., Київська мерія придбала за 8560 грн.

Як зауважують громадські активісти, тендер був прописаний під одного учасника ринку, унеможливлюючи участь інших компаній-конкурентів із більш дешевими препаратами.

“Чиновники КМДА розіграли класичну  корупційну схему, вписавши в тендерну документацію лише одне дозування препарату – 140 мг., яка є лише у одного виробника, – розповідає Устінова Олександра, член правління “Центру протидії корупції”. – Тому вони могли ставити будь-яку ціну, навіть в 3 раз більшу оскільки не було ніякої конкуренції. Якби тендер був проведений прозоро, а умови були конкурентними, то можна було б закупити в 3 рази більше препаратів”,- додає вона.

Слід відзначити, що на сьогодні в Україні зареєстровано 15 препаратів-аналогів з тією ж діючою речовиною, проте – іншим дозуванням.  Тим не менше лише в одного виробника – “Актавіс” є дозування в 140 мг., інші виробники випускають такі ж препарати в дозуванні 80 та 120 мг.

“Документація була прописана під одного  виробника, ексклюзивним представником якого в Україні є Президент Асоціації “Виробників ліків України” Петро Багрій. Саме компанії  з його орбіти “Укроптпостач” та “Фармація” розіграли між собою тендер”. – пояснює Олена Щербан, юрист “Центру протидії корупції”. – Ці компанії декілька рокі поспіль разом виходять на торги, імітуючи конкуренцію. – Саме тому ми звернулися до Державної фінансової інспекції та Антимонопольного комітету України. з вимогою  перевірити дану закупівлю та скасувати її” – додає експерт.

Варто відмітити, що цього року КМДА закупило ще один препарат для лікування онкохворих за завищеною ціною. Так, препарат “Трастузумаб” був закуплений за ціною 14701,80 грн, хоча максимальна оптово-роздрібна ціна, зареєстрована в Україні в реєстрі оптово-відпускних цін складає 12500.00 грн. Фактично, препарат заборонено закуповувати дорожче ніж на 10% від вказаної ціни, тобто дорожче 13750,00 грн.

Обидва тендери проводилися під керівництвом Голови комітету з конкурсних торгів Департаменту охорони здоров’я КМДА А. Ю. Скіб’яка.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Активісти закликають “Слугу народу” не призначати до керівництва медкомітету осіб, пов’язаних із махінаторами часів Януковича
Хто регулюватиме ринок ліків: бізнесмен з “ЛНР” чи ексфінансистка з агентства Каськіва
ЦПК виграв у суді справу в ексрадника Богатирьової

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності