Підтримати

Київські чиновники закупили ліки для онкохворих в три рази дорожче МОЗу

Київська міська державна адміністрація за гроші столичного бюджету придбала препарати для лікування онкології в 3 рази дорожче, ніж Міністерство охорони здоров’я.

Так, препарат “Доцетаксел – Віста”, який МОЗ минулого року – вже після падіння гривні – закупив за 3210 грн., Київська мерія придбала за 8560 грн.

Як зауважують громадські активісти, тендер був прописаний під одного учасника ринку, унеможливлюючи участь інших компаній-конкурентів із більш дешевими препаратами.

“Чиновники КМДА розіграли класичну  корупційну схему, вписавши в тендерну документацію лише одне дозування препарату – 140 мг., яка є лише у одного виробника, – розповідає Устінова Олександра, член правління “Центру протидії корупції”. – Тому вони могли ставити будь-яку ціну, навіть в 3 раз більшу оскільки не було ніякої конкуренції. Якби тендер був проведений прозоро, а умови були конкурентними, то можна було б закупити в 3 рази більше препаратів”,- додає вона.

Слід відзначити, що на сьогодні в Україні зареєстровано 15 препаратів-аналогів з тією ж діючою речовиною, проте – іншим дозуванням.  Тим не менше лише в одного виробника – “Актавіс” є дозування в 140 мг., інші виробники випускають такі ж препарати в дозуванні 80 та 120 мг.

“Документація була прописана під одного  виробника, ексклюзивним представником якого в Україні є Президент Асоціації “Виробників ліків України” Петро Багрій. Саме компанії  з його орбіти “Укроптпостач” та “Фармація” розіграли між собою тендер”. – пояснює Олена Щербан, юрист “Центру протидії корупції”. – Ці компанії декілька рокі поспіль разом виходять на торги, імітуючи конкуренцію. – Саме тому ми звернулися до Державної фінансової інспекції та Антимонопольного комітету України. з вимогою  перевірити дану закупівлю та скасувати її” – додає експерт.

Варто відмітити, що цього року КМДА закупило ще один препарат для лікування онкохворих за завищеною ціною. Так, препарат “Трастузумаб” був закуплений за ціною 14701,80 грн, хоча максимальна оптово-роздрібна ціна, зареєстрована в Україні в реєстрі оптово-відпускних цін складає 12500.00 грн. Фактично, препарат заборонено закуповувати дорожче ніж на 10% від вказаної ціни, тобто дорожче 13750,00 грн.

Обидва тендери проводилися під керівництвом Голови комітету з конкурсних торгів Департаменту охорони здоров’я КМДА А. Ю. Скіб’яка.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Нардеп від “Слуги народу” хоче “в чорну” проводити закупівлі медичних товарів для боротьби з епідеміями
Громадські та пацієнтські організації закликають МОЗ утворити незалежну комісію для відбору членів Наглядової ради ДП “Медичні закупівлі України”
Кабмін затвердив ручне керування медичних закупівель: країна може залишитися без ліків

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності