Підтримати

Квіташвілі в обхід Кабміну просуває помічника нардепа на керівника Державного експертного центру

Міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі вже вдруге поспіль подав на посаду керівника Державного експертного центру кандидатуру Івана Бавикіна, помічника народного депутата від БПП Гліба Загорія, власника фармацевтичного заводу “Дарниця”.

Про це йдеться в офіційному зверненні Міністра охорони здоров’я до мера Києва Віталія Кличка, який має погодити це призначення.

“Бавикіним І.М. вжито вичерпних заходів щодо недопущення виникнення потенційного конфлікту інтересів”, – зазначено у листі Олександра Квіташвілі. Як запевняє міністр, дружина Бавикіна звільнилася з підпорядкованого ДЕЦ підприємства “Укрмедсерт” і відтепер пан Квіташвілі просить мера погодити цю кандидатуру.

Тим не менше, Міністр охорони здоров’я жодним чином не згадує, що пан Бавикін довгий час працював помічником Гліба Загорія, власника фармацевтичного заводу “Дарниця” та нещодавно придбаного ним “Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу”. Саме цей пункт в біографії майбутнього керівника ДЕЦ викликав величезний спротив пацієнтських та антикорупційних організацій.

Крім того, відповідно до абзацу 2 пункту 20 Постанови Кабінету міністрів України «Про проведення конкурсного відбору керівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки» від 03.09.2008  № 777, кандидатура на призначення керівником Державного експертного центру повинна бути погоджена з Кабінетом Міністрів України.

Міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі, без погодження кандидатури з  Кабінетом міністрів України, відразу відправив кандидатуру Бавикіна на погодження меру Києва, який не підписав цього призначення.

“Міністр вирішив проігнорувати думку громадськості та не звертати увагу на гучний скандал, щодо можливого призначення екс-помічника народного депутата Гліба Загорія керівником Державного експертного центру”, – стверджує Олександра Устінова, член правління “Центру протидії корупції”.Мало того, пан Квіташвілі вирішив це зробити і в обхід КабМіну, який, згідно із законодавством, має затверджувати цю кандидатуру, адже ДЕЦ є стратегічним підприємством. Це грубе порушення законодавства, яке можна розцінювати виключно як лобізм фармацевтичного бізнесу для захисту своїх інтересів”.

Слід нагадати, що навесні саме Гліб Загорій блокував у Верховній Раді законопроект про  передачу закупівель ліків міжнародним організаціям. Після прийняття відповідного законопроекту, міжнародні організації мають зареєструвати ліки, які поставлятимуть в Україну. Саме Державний експертний центр надаватиме експертний висновок щодо того, чи може той чи інший препарат продаватися на території України,  чи зможуть міжнародні організації поставляти ті чи інші ліки в Україну.

“Таке призначення може стати суттєвою загрозою для передачі закупівель міжнародним організаціям, – стверджує Дмитро Шерембей, голова правління БФ “Пацієнти України”.Адже керівником органу, який вирішуватиме, пускати чи ні препарат на ринок, буде екс-помічник народного депутата, який блокував передачу закупівель міжнародним організаціям. З іншого боку, просування кандидатури Бавикіна без погодження КабМіну та із порушенням законодавства говорить про те, що Загорію дуже потрібне це призначення”.

Свого часу перший заступник Міністра охорони здоров’я Олександра Павленко теж працювала адвокатом компанії “Дарниця”. “Такий збіг обставин є навряд чи випадковим, – додає Устінова Олександра, член правління “Центру протидії корупції”. Ми все більше бачимо, як власник “Дарниці” розставляє потрібних його бізнесу людей в Міністерстві охорони здоров’я”.

Громадські активісти надіслали лист-звернення до Міністра охорони здоровя Олександра Квіташвілі та мера Києва Віталія Кличка із закликом не призначати Івана Бавикіна керівником Державного експертного центру через конфлікт інтересів та порушення законодавства.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Кабмін затвердив ручне керування медичних закупівель: країна може залишитися без ліків
ЗАЯВА – Громадські організації закликають Степанова не призначати куратором майже 100 мільярдів фігуранта антикорупційних розслідувань
АНОНС – Куратор 100 мільярдів. Як Степанов без зайвих очей обиратиме очільника Національної служби здоров’я

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності