Підтримати

Кваліфкомісія прокурорів відклала рішення щодо прокурорки САП за участь у форумі Тимошенко

Сьогодні відбулося засідання Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП) щодо прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) у справі “Роттердам+” і заводу Фірташа Ольги Ярової через її участь у форумі Юлії Тимошенко.

Засідання перенесли на 28 травня і вирішили викликати її безпосереднього керівника Володимира Кривенка.

Член КДКП Сергій Нечипоренко, який готував висновок щодо порушення Ярової, запропонував притягнути її до дисциплінарної відповідальності у вигляді догани. Але, не за участь у форумі Тимошенко, а за те, що вона деякий час була відсутня на робочому місці.

За словами самої Ярової, вона відвідала форум з пізнавальною метою, адже навчається в аспірантурі. Хоча навіть не назвала, у якому саме виші навчається татемисвоєї наукової роботи.

Прокурорка зазначила, що зайшла на форум на кілька хвилин, щоб узяти літературу для навчання.

Хоча на відео, опублікованому з форуму, чітко видно, що вона сидить в одному з перших рядів з бейджиком, тобто проходила реєстрацію на форум.

Зауважимо, що окрім ЦПК, на Ярову скаржився керівник САП Назар Холодницький. Прокурорка вважає, що він це зробив через їхній особистий конфлікт.

Нагадаємо, що у червні 2018 року прокурорка САП Ольга Ярова відвідала форум “Новий курс України”, який влаштовувала лідерка партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко.

Закон України “Про прокуратуру” забороняє прокурору належати до політичних партій, брати участь у політичних акціях мітингах і страйках. У зв’язку з очевидним порушенням прокурорської етики ЦПК подав скаргу до КДКП.

Ольга Ярова є процесуальним керівником у справі щодо скандальної схеми з поставок вугілля “Роттердам+”, а також розтрати 500 млн грн Запорізького титано-магнієвого комбінату, фактичним власником якого є олігарх Дмитро Фірташ.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
12 днів після підпалу будинку Шабуніна: його ще не допитували і не визнали потерпілим
Заява активістів щодо переслідування Віталія Шабуніна
АНОНС – Вночі горів будинок Віталія Шабуніна. ЦПК анонсує пресконференцію

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності